Підтримка енергосистеми країни в умовах воєнного часу

0
106
«Правильна стратегія ведення бізнесу є гарантією підтримки енергосистеми країни”, – Сергій Лотохов, – комерційний директор компанії “Енергум”
  Компанія «Енергум» стабільно працює з 2014 року та надає послуги з постачання електроенергії й природного газу. Має індивідуальний підхід до кожного клієнта, що дає змогу промисловим споживачам заощаджувати на енергоносіях та стабільно працювати, і особливо під час війни.
  Про особливості роботи в умовах воєнного часу на ринках енергоресурсів ми поговорили із комерційним директором ТОВ “Енергум” Сергієм  Лотоховим.
  Як зараз почуває себе компанія на ринку? 
  З 24.02.2022 року вся наша Країна героїчно протистоїть ворогу на всіх фронтах та боронить свою незалежність.
ТОВ «ЕНЕРГУМ» є одним з небагатьох підприємств критичної інфраструктури енергетичної системи, яке працює в такий важкий для Країни час та робить все можливе в період війни для забезпечення електропостачання споживачів на всій території України.
З першого дня війни, з самого початку підступного вторгнення агресора на територію України,  Компанія «Енергум» не припиняла свою роботу ані на день. Наші фахівці залишаються в Україні, укриваючись в бомбосховищах, щодня виконують свою роботу та оперативно реагують на будь – які виклики для стабільної роботи енергосистеми України. Наразі один із таких викликів– велика заборгованість споживачів за спожиту електроенергію.
Як ми всі бачимо, велика кількість стратегічно важливих для енергетичної галузі об’єктів постраждали через війну в різних регіонах нашої країни. Попри втрати та збитки, які зараз несе галузь, компанія «Енергум» повноцінно веде свою діяльність та безперебійно забезпечує енергоресурсами підприємства в кожній області України, і в особливості підприємства критичної інфраструктури, тим самим розвиваючи та підтримуючи в цілому  енергосистему Держави. Ми підтримуємо як великий так і малий та середній бізнес, та максимально намагаємося зберегти робочі місця.
  Чи змінився графік роботи Ваших працівників?
  Так, зараз всі наші співробітники працюють нон-стоп, тобто 24/7 кожен працівник на зв’язку. Понад 90% працівників працюють в офісах компанії. Як і до війни, ми дотримуємось ділових зустрічей, та продовжуємо відвідувати наших діючих та потенційних партнерів особисто. Надаємо професійний супровід та консультації щодо постачання енергоресурсів, а також ми надаємо нашим клієнтам постійну юридичну підтримку.
  Ви сказали, що юристи також працюють у посиленому режимі. Який найбільш популярний запит у споживачів? Що роблять юристи, окрім укладання контрактів?
  Оскільки більшість наших клієнтів були змушені виїхати до інших міст чи країн через бойові дії, наші юристи допомагають їм у складанні офіційних запитів до Операторів систем розподілу електричної енергії,  НКРЄКП з метою коректного нарахування фактичних показників. Бо останнім часом збільшилися випадки нарахування за спожиту електроенергію по середньомісячному споживанню, особливо по клієнтам, які тимчасово призупинили споживання електроенергії взагалі через активні бойові дії або, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях.
  Чи змінилась кількість клієнтів з початку повномасштабного вторгнення?
  Кількість партнерів станом на 1 лютого 2022 року, яким ми постачали електроенергію, становила понад 650 компаній. Показник діючих клієнтів на 1 червня 2022 року  становить вже 750 компаній. Серед них є понад 200 підприємств критичної інфраструктури: лікарні та медичні заклади, пожежно-рятувальні загони, військові частини, регіональне управління СБУ, ДСНС України, телерадіокомпанія, виробники харчової промисловості, зокрема м’ясної, хлібної та молочної продукції, тощо. Це все попри те, що на початку війни, через активні бойові дії ми втратили близько 10% наших партнерів в Харківській, Запорізькій, Херсонській та Донецькій областях.
  З 16 березня енергетична система України працює як єдина та синхронізована з Європою (ENTSO-E). На Вашу думку, що це дало для України?
До 24 лютого 2022 року в Україні працювали дві незалежні енергетичні системи – Об’єднана енергетична система України (OEC) та Бурштинський енергетичний острів (БуОС). ОЕС працювала в синхронному режимі з енергосистемою Росії та Білорусії. БуОС працювала в синхронному режимі з енергосистемою Європи та не мала зв’язку з енергосистемою України (ОЕС). З 16 березня енергетична система України працює, як єдина та синхронізована з Європою (ENTSO-E). Попри популізм та усвідомлення, що ми нарешті визнана частина Європи, підключення до ENTSO-E для України має стратегічне значення, а саме:
1. Прибуток. Ми можемо ефективно використовувати надлишки нашої генерації для отримання прибутку з експорту електричної енергії.
2. Стабільність. Енергетична система Європи сучасна, має чіткі та прозорі контрактні умови, що дозволяють Україні отримувати допомогу у період дефіциту.
3. Ціна. Об’єднання систем дозволить отримувати максимально вигідні цінові пропозиції, що згладять різницю між піковими та поза-піковими часами.
4. Покращення та екологічність. Європейський союз має 20 річну програму, щодо декарбонізації енергетики та зменшення негативних впливів на екологію. Для досягнення поставленої мети використовуються як прямий метод – зменшення використання вугілля, нафти, так і не прямий – удосконалення систем генерації, зменшення втрат струму при передачі, удосконалення фільтрів та інше.
5. Прогнозованість. Доступ до нових технологій та фінансування дозволить покращити прогнозованість ціни на споживання, що дозволить зменшити збитки від небалансів та покращити використання ресурсів.
Отже, навіть в самі темні часи бувають просвітлення.
  Для компанії «Енергум», що змінилося з переходом на єдину систему з Європою?
  Безумовно, це новий крок у нашому розвитку! Наша компанія відкрила новий відділ з експорту електричної енергії до Європейських країн. Зокрема, ми вже почали пошук та залучення партнерів у Польщі. Раніше ми працювали лише на ринок України.
  На Вашу думку, ця стратегія ведення бізнесу виявилася ефективною?
  Так, дійсно, стратегія виявилася успішною. Я з упевненістю можу сказати, що компанія «Енергум» підтримує ланцюг економіки та являється гарантом з забезпечення енергоресурсами підприємств будь якої галузі  та ключовим гравцем в загальній енергосистемі України.
  Які плани у компанії далі? Як плануєте розвиватися після нашої Перемоги?
  Зараз наша спільна головна задача – це підтримка та розвиток економіки та енергосистеми країни, і ми зробимо все можливе для цього. Після нашої перемоги плани є, але поки озвучувати їх не буду, хай в країні наступить мир і перемога, а тоді вже можна буде говорити і про плани.
Слава Україні!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я