Творчий доробок художника Svyat Bazyuk на Міжнародній виставці “ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!”

0
193

Фантастичні картини, які народжують у душі людини бажання жити… Не лише жити, а й працювати, творити, замислюватися над сенсом нашого непростого життя – буття в умовах війни, яка триває вже 98 (!!!) день поспіль…  

   

Це саме те, що треба для солдатів та офіцерів Збройних Сил України, для яких два дні тому у галереї «ХЛІБНЯ» на території Національного заповідника «Софія Київська» організатори Міжнародного арт-проєкту «Повертайся живим!» відкрили однойменну виставку. На ній – серед робіт ще більше ніж 120 митців із 5 держав світу – представлені також і фантастичні картини відомого  українського художника Svyat Bazyuk.

   

Він просто не уявляє себе без написання художніх творів на тему фантастики… Вірніше, не так : це стало сенсом його творчості. Відомо, що у цьому жанрі сучасного образотворчого Мистецтва в Україні працюють сотні митців. І всі вони намагаються (із допомогою додавання вигаданих уявних елементів) створювати на своїх полотнах світ, дещо відмінний від світу  буденного та реального….

     

Основною ознакою фантастики у сучасному образотворчому Мистецтві є наявність у творі фантастичного допущення – фактора, який невідомий або неможливий у реальному світі. В тому числі, коли йдеться про війну… А ось тут починається найцікавіше … Місяць тому на розгляд журі конкурсу «Повертайся живим!» художник  Svyat Bazyuk надіслав фото трьох об”єктивно цікавих робіт :

Ісхід”,  100х80, холст, масло, см.;

“Безумне вторгнення”,холст, масло, акрил 130х100 см.;

 “Гібридна війна “, холст, масло, 100х80 см. Це – пророчі роботи. Вони – в тому числі – й про війну, яку Svyat Bazyuk передбачив ще кілька років тому…

     

І всі ці картини нині можна побачити у галереї «Хлібня» до 7 червня. Хоча, із наведеного вище списку робіт митця, скоріше за все, найближчим часом залишаться тільки дві. Буквально вчора до виставкових залів «Хлібні» завітав відомий український колекціонер сучасного живопису Олег Діденко. Він вирішив придбати одну із картин художника  Svyat Bazyuk. Так вона припала йому до душі! Олег попросив у мене номер телефону Святослава. Я дав. А чому б ні? Адже Мистецтво належить народові!

   

«Художні образи першої і другої робіт виникли у моїй уяві спонтанно, – розповів мені ще напередодні виставки   Svyat Bazyuk.А ось картину «Гібридна війна» я почав писати, потрапивши під інформаційний вплив повідомлень про реальну війну, яка точиться на нашій землі вже більше трьох місяців.  Очі світу – створення позитивного образу, адже все погане у нашому житті так чи інакше коли-небудь закінчується.  І почнеться світлий час. Аби це сталося якомога скоріше, потрібно «матеріалізовувати» думки про мир – принаймні через Творчість.

     

А то останнім часом на фантастичних картина у всьому світі в моді – в основному –  морок та божевілля.. Ось і виходить :  що творимо –  те й отримуємо. Особисто я помітив це ще 12 років тому. Нині починаю усвідомлювати : баста, з цим треба кінчати, досить вже негативу! Як на мене, митцям варто зосереджувати свою увагу на світлому та прекрасному, що нас оточує. Тому  останнім часом я  почав створювати позитивні  фантастичні сюжети. Нині активно працюю над завершення вісьмох  картин. Так що світло у кінці тунелю мені  вже видно…» Погоджуюся із тобою, друже Святославе. Отож, будемо разом із іншими учасниками виставки «Повертайся живим!» наближати це світло – силою сучасного образотворчого Мистецтва…

Слава ЗСУ! Слава Мистецтву! Слава Україні! Віримо у нашу Перемогу і кожен – своїми добрими справами, в тому числі й на Мистецькому фронті – наближаємо її щасливу мить!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту  «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!»
Фото автора та  Svyat Bazyuk

#Повертайсяживим #проектПовертайсяживим  #НаталіяБондаренко #ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine   #ЗСУ  #Перемога #ХудожникSvyatBazyuk#творчістьSvyatBazyuk

 

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я