Персональна виставка художника Юрія Базавлука “Ще мирна Україна”

1
320

До і після, світло і темрява, мир і війна, … Добрий ранок, нескорені! Сьогодні – 84 день війни нашого героїчного народу проти рашистських завойовників. І нині ми разом із вами вкотре переконаємося, що будь-який твір образотворчого Мистецтва (якщо воно справжнє!) – це, як сказав свого часу геніальний французький письменник Еміль Золя, воістину «…куточок всесвіту, побачений крізь призму певного темпераменту». Спробую довести це на прикладі вже 14 (!) персональної виставки мого друга, відомого українського живописця Юрія Базавлука.

       
17 травня у залі медіаресурсів публічної бібліотеки імені Лесі Українки за адресою : Київ, вул. Тургенєвська, 83-85, відбувся вернісаж цього майстра сучасного живопису, якому два місяці поспіль судилося перебувати на окупованій загарбниками території нашої держави, у рідному місті Путивлі.
     
Як Юрію пощастило вирватися із оточення – це окрема історія… І, повірте, вельми драматична. Коли – небудь розкажу про неї у деталях – із дозволу мого друга… Персональна виставка Юрія Базавлука «Ще мирна Україна», яку урочисто відкрив відомий український історик, прозаїк і поет, художник та педагог Анатолій Горовий, – це розповідь митця про нашу колективну мрію – мирну Батьківщину.
   
Такою – як на картинах живописця – вона була ДО цієї кривавої війни. І такою – усі ми щиро віримо у це – вона буде ПІСЛЯ нашої Перемоги над осатанілими орками. Чудові ліричні пейзажі Юрія Базавлука, виконані у його неповторній авторській манері, які оспівують красу і велич мирної, заможної і квітучої України, – це просто диво якесь! Художній простір Юрія Базавлука насичений яскравими фарбами.
       
У цих картинах оживає дивовижна українська природа – у всій її красі та неповторності. На думку директорки публічної бібліотеки імені Лесі Українки Ольги Романюк, кожен із відвідувачів цього закладу Духовності і Культури отримає справжню насолоду від споглядання картин Юрія Базавлука.
       
Так що, дорогі поціновувачі сучасного образотворчого Мистецтва, якщо вам не вистачає «вітамінів радості» у душі – завітайте сюди, у гості до художника, якого прихистили працівники цієї гостинної київської бібліотеки… Повірте, сонячне Мистецтво мого друга варте того! А більш детально про творчість Юрія Базавлука ви зможете дізнатися, подивившись його бліц-інтерв”ю на сайті бібліотеки за електронною адресою : https://lukl.kyiv.ua/
Слава Мистецтву! Слава Україні! Віримо у Перемогу ЗСУ над підступним ворогом і добрими справами своїми наближаємо її довго очікувану мить!
Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту “Повернись живим! “

Фото автора

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я