Дякуюємо за підтримку, «Софія Київська»!

0
290

Війна – жорстока штука… Її без вірних та надійних друзів, на яких можна покластися у важку хвилину, самотужки не виграєш. Ніколи! В тому числі, коли йдеться щодо протистояння ворогові й на Культурному фронті.

     

Щодня інформую поціновувачів сучасного образотворчого Мистецтва про підготовку до відкриття  колективної  Міжнародної виставки «Повернись живим!», яка відбудеться під егідою Національної спілки художників України. Більшість із митців, задіяних у цьому велелюдному інтернаціональному арт-заході, вже знають, що наша виставка (а на ній представлені роботи більше 100 художників різних вікових категорій із 7 країн світу) відбудеться у День Києва – 28 травня цього року. Головне питання, яке викликає закономірний інтерес моїх друзів та колег по безмежному цеху сучасного образотворчого Мистецтва, дуже просте і, водночас, вельми складне : «Де саме і о котрій годині стартує ця довгоочікувана арт-подія, у якій братимуть участь митці із усіх куточків України та багатьох європейських держав?»

       

Відповідь на нього організатори вернісажу отримали ще минулого тижня. А відповімо на нього широкому загалу конкретно і по суті сьогодні, у 82 день війни українського народу проти рашистських окупантів. Бо deadline є deadline і далі тримати інтригу вже недоречно… Так ось, дорогі мої друзі-художники, із великою радістю інформую :  омріяна нами Міжнародна виставка «Повернись живим!» відбудеться у святому для кожного українця місці – на території Національного заповідника «Софія Київська», у історичному серці вільної столиці України, саме у День Києва.

       

Організатори виставки хочуть від усієї душі подякувати генеральній директорці цього закладу Культури та Духовності столиці України Нелі Михайлівні Куковальській за те, що вона із великою радістю і щирою посмішкою на устах, жодної хвилини не вагаючись, дала добро на проведення нашого арт-заходу на території цієї святині. Національний заповідник «Софія Київська» – це місце сили, де дихається набагато легше, а після повернення до рутини повсякденного життя  хочеться буквально перевернути гори! Переговори із Нелею Михайлівною щодо організації вернісажу на території галереї «Хлібня» у її робочому кабінеті тривали не більше десяти хвилин.

         

Наша чарівна співрозмовниця не лише із перших слів зрозуміла ідею цього проекту і підтримала його, а й «підкинула» кілька своїх цікавих міркувань, які зроблять проект набагато повноводнішим  та  багатовекторнішим. Адже завдяки пані Нелі ми зможемо залучити до реалізації  цього мистецького задуму впливових українських високопосадовців, а також дружин керівників дипломатичних місій, акредитованих в Україні. Дякуємо, шановна пані Нелю, за Вашу дієву підтримку оргкомітету виставки «Повернись живим!» у важкий для українського Мистецтва час. Адже Міжнародний арт – проект «Повернись живим!» ми реалізуємо на ВОЛОНТЕРСЬКИХ ЗАСАДАХ, без жодної гривні фінансування з боку держави.

         

Та й грошовитих співвітчизників-меценатів, які могли б підставити плече організаторам виставки, ми поки що, на жаль, так і не догукалися… Більшість із них разом із сім”ями вже майже три місяці поспіль перебувають далеко за межами України – хто в Монако, хто на Кіпрі, хто у Іспанії, а дехто навіть до США встиг перебратися… Пересиджують війну у затишних і комфортних місцях, вичікують, питаючи у одне одного : «Чим закінчиться ця війна? Хто у ній переможе? І чи варто взагалі  повертатися додому? Чи краще залилитися тут, за кордоном,  отримавши ПМЖ?»  Скажу, як думаю : на допомогу таких «патріотів» розраховувати творчим людям не варто : у них,як мовиться, навіть снігу взимку не випросиш…

       

Отож, у скрутну годину доводиться звертатися до світлих душею та думками людей, які люблять рідну землю не на відстані, а залишаючись в Україні. Бо є така професія – Батьківщиину захищати. Навіть тоді, коли у тебе в руках немає автомату, гранотомету чи якоїсь іншої зброї… Навіть тоді, коли ти воюєш лише словом – на фронті Культури…  Саме цьому організатори проекту  «Повернись живим!» й звернулися до Заслуженого працівника культури України, голови музейно-експертної ради ВУАМ, дійсного члена Української академії архітектури, члена головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Нелі Михайлівни Куковальської. І як бачите, наша надія виправдалася.

               

А переговори, які на початку зустрічі відбувалися у робочому кабінеті пані Нелі, ми закріпили колективною молитвою про успіх СПІЛЬНОЇ справи вже перед величним іконостасом Собору святої Софії — Премудрості Божої. Це була коротка молитва, але линула вона від серця. Сподіваюся, тут, у стінах одніє із небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі – України, Господь почув наше колективне звернення до нього. Адже просили ми не лише про успіх власного суспільно корисного діла, а й про те, аби якомога більше українських солдатів та офіцерів побачили нашу пересувну виставку і на передовій боротьби із рашистськими загарбниками, і у військових шпиталях, де вони відновлюють свої сили та здоров”я після виснажливих боїв. Коли з нами Бог, то хто може бути проти нас?

Від імені усіх учасників Міжнародного мистецького проекту «Повернись живим!», дякуємо Вам, шановна пані Неле, що Ви разом із нами працюєте на Перемогу, наближаючи її щасливу довго очікувану мить на Культурному фронті!

Слава Мистецтву! Слава Україні! Віримо у Перемогу ЗСУ над підступним ворогом!

PS : Шановні учасники колективної виставки «Повернись живим!», про час підвезення ваших картин на територію Національного заповідника «Софія Київська» організатори події повідомлять додатково. Уважно слідкуйте за моїми публікаціями у Соціальних мережах та на шпальтах Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту

Фото автора

 #Повернисьживим #арт_проектПовернисьживим #НаталіяБондаренко #ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #НеляКуковальська #НаціональнийзаповідникСофіяКиївська #СофіяКиївська #Київ #ГоловніісторичніперлиниУкраїни #ЮНЕСКО #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #ЗСУ #Перемога #ЗСУ #ЗбройніСилиУкраїни  #ЦінаПеремоги

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я