Творчий доробок художниці Олени Смаль до Міжнародної виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

0
219

Добрий ранок, нескорені! Сьогодні –  77 день війни України проти рф за нашу Свободу та Незалежність…  Фразеологізм, який є цитатою із Старого Завіту «Час збирати каміння…» для організаторів Міжнародного арт – проекту «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» протягом трьох тижнів, що минули, є керівництвом до дії, нашим могутнім «мотиватором»… Доповідаю :  збирали, збираємо і будемо збирати! Адже протягом цього швидкоплинного часу до нашого арт-заходу долучилося вже близько 60 професійних куточків з  усіх куточків України та і інших держав світу…

Про перших п”ятнадцятьох митців, які надіслали свої роботи на розгляд журі ще минулого місяця, я вже розповідав. І не лише у Соціальних мережах, а й на шпальтах Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО. І чим більше було публікацій, тим більшим ставало коло бажаючих взяти участь у нашій шляхетній справі, яку ми реалізуємо, до речі,  на ВОЛОНТЕРСЬКИХ засадах. Поки що – без фінансової підтримки, так би мовити, «на голому ентузіазмі»… Днями отримав заявку на участь у проекті «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ» від талановитої української художниці, із якою я вже давно та досить плідно співробітничаю. Звати цю чарівну жінку Олена Смаль. Із цією мисткинею ми брали участь у багатьох творчих заходах, в тому числі й у пленерах. І цього року, разом із нашими спільними друзями та однодумцями, планували гайнути на Південь України, аби попрацювати на пленері на березі ласкавого Чорного моря… Я вже й графік пленерів склав… І групи почав формувати… Але, на жаль, як мовиться, не судилося… Підступні орки на чолі із їхнім «головнокомандувачем» зруйнували наші творчі плани.

Але на гарному настрої Олени Смаль, як професійного психолога та арт-терапевта, це практично не позначилося. Вона нікуди не дременула із Києва. Не злякалася бомбардувань нашого міста моральними потворами, які приперлися на танках та БТРах в Україну, аби нищити все навколо себе. Оленка залишилася тут, у нашому місті – Герої, аби бути максимально корисною українцям, яким у часи лихоліття дуже потрібна психологічна та моральна  допомога.

У вільний від основної  роботи час моя шановна приятелька займається Мистецтвом. Творить і отримує від цього колосальну насолоду. Вона – така! Бо – сильна духом, незважаючи на мініатюрну фігуру. Ось у кого варто вчитися мужності і холоднокровності тисячам чоловіків призивного віку, які тишком – нишком втекли із Києва  більше двох із половиною місяців тому, лише почувши перші постріли гранатометів у передмісті…

«Що для мене мистецтво? – Це моє друге життя!

Хто мій учитель? – Природа!

Що мене надихає? – Музика!

Що я хочу передати світу через мої картини? – Любов, гармонію, добро, пізнання Істини, щастя Творення!» – так говорить про  себе мисткиня.

А ось що написала мені Олена Смаль у приват Фейсбуку, тільки-но почувши про задум проекту «ПОВЕРНИМСЬ ЖИВИМ!»: «Війна для мене, як і для всього нашого народу, стала шоком. Я дуже люблю людей, люблю тварин, люблю природу і намагаюсь в усьому бачити тільки гарне. Тому і не можу прийняти ті звірства, яки здійснюють окупанти на теренах нашої країни, по суті, вже вісім років. З точки зору психології я розумію, що війна була неминуча, але ж як людина – я не можу цього прийняти. Я вважаю, що найголовніша задача людини – бути людиною, що несе добро у світ, а не поневолює його. А для цього треба багато працювати над собою, своїм світоглядом, своїм ставленням до оточуючих і до розуміння свого призначення в цьому житті.

Багато друзів з усього світу запрошували і продовжують запрошувати мене до себе, за що я їм щиро вдячна. Але я нікуди не поїхала, залишилась свідомо у Києві не дивлячись на те, що біля мого дому постійно бомблять інфраструктурний об”єкт. Я люблю своє місто і впевнена, що в тяжкі часи повинна бути з ним.

Не кожен день під час війни я можу підійти до мольберту. І це не тільки тому, що треба було бігти до бомбосховища в особливо напружені дні, або тому, що, як волонтер, збираю речі для переселенців та постраждалих. Головна причина в тому, що я не хочу переносити свої негативні емоції на полотно і фіксувати їх у Просторі – жаху більш ніж достатньо в реальності. З цими емоціями я працюю через нейрографіку – дуже потужний інструмент роботи з несвідомим, емоціями та страхами. Цим же методом, як арт терапевт, допомагаю іншим, хто звертався та звертається до мене за підтримкою.

Перш ніж підійти до полотна, я ловлю моменти відносного затишшя навколо та свого гармонійного стану. Через живопис я передаю те, що приходить до мене із Всесвіту для допомоги у житті всім нам. Те, що з нами було завжди поруч, але ж ми не звертаємо на це належної уваги: підтримку та захист нашого Роду, наших Пращурів, наші древні символи. Ці картини є продовженням двох циклів, які я почала створювати ще до війни: цикл «Ми Є» і цикл «Символи Благополуччя». До кожної картини є опис про те, на які сфери життя вона впливає, чим може нам допомогти, на чому треба зосередитися.

Я знаю, що ми виборемо Перемогу – українці сильні Духом, ми навчимо світ бути разом в горі та в радості, бо Україна – це серце Землі, а будь який організм працює так, як б”ється серце!»

Для участі у колективному вернісажі (про місце та час його проведення напишу додатково всім учасникам нашого проекту та всім поціновувачам сучасного образотворчого Мистецтва) Олена Смаль запропонувала низку досить цікавих картин:

1.«Формула Гармонії», цикл «Символи Благополуччя», полотно, акрил, 80*60 см, 2022р.;

2.«Формула здоров”я», цикл «Символи Благополуччя», холст, акрил, 80*60 см, 2022р.;

3.«Сила Роду», цикл «Ми Є»,  полотно, олія, 80*70 см, 2022 р.;

  1. «Захист Роду», цикл «Ми Є», полотно, олія, 80*70 см, 2022 р.; 
  2. «Формула захисту», цикл «Символи Благополуччя», полотно, акрил, 50*40 см, 2022р.

Як мовиться, плюс у карму тобі, Оленко за такі картини! Роботи – те, що треба!Кожна – без винятку. Я уважно вдивлявся у них і зрозумів, ЩО САМЕ ти хотіла донести до людей своїм Мистецтвом. Твої картини на всі сто відсотків відповідають концепції Міжнародного арт-проекту «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» Разом із мистецтвознавцями Наталією Бондаренко та Ганною Яровою починаємо вибирати дві –  із запропанованих на розгляд журі. Саме вони і потраплять на виставку…

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХУДОЖНИЦЮ :

Олена Смаль – художник-символіст, учасник численних Міжнародних та Українських виставок живопису в художніх галереях і музеях України, країн СНД, Європи та Америки, переможець міжнародних конкурсів, брала участь в арт-резиденції і виставці, яка була проведена паралельно з 57-ї  та 58-ї бієнале у Венеції, арт-резиденціях багатьох країн Європи, зокрема, при музеї  Енді Уорхола, музеї  Української Культури та картинної галереї Дезидерія Мілли, Словаччина. Картина «Яблуко» стала частиною колекції музею Української Культури в м.Свіднік. Учасниця міжнародного  історичного арт-проєкту “Мальована стрічка”, в рамках якого презентувала свої роботи в Великій Лаврській Дзвіниці, Софії Київській, Національному літературному музеї України, в Центральному будинку художника, в Першій муніципальній галереї Україні та інших музеях та культурних осередках Києва.

Серед творчих орієнтирів – Реріх і Шагал, Єрделі і Глущенко, Марчук і Кононенко.

Художниця сміливо експериментує з технікою і стилями написання картин, її роботи яскраві та сповнені глибокого змісту, вони говорять про оманливість видимого, про його приховану таємничість, яку ми зазвичай не помічаємо, вони ставлять питання про саму суть буття. Картини Олени Смаль знаходяться у приватних колекціях України, Америки та країн Європи.

Олена має багаторічний досвід роботи з людьми, що живуть з деменцією як арт-терапевт та тренер по збереженню пам’яті.

Участь в арт-резиденціях

2017 р. Участь в арт-резиденції та виставці, яка була проведена паралельно з 57-ою бієнале в Венеції, в галереї “Art Studio Space Larkina Loreta” в Сан-Марко.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=535815400097124&id=100010060066728

2018 р. 120 годин арт-резиденції при музеї Енді Уорхола, музеї Української Культури та картинної галереї Дезидерія Мілли, Словаччина. Картина «Яблуко» залишилась у колекції музею Української Культури у м.Свіднік.

https://www.facebook.com/elenasmal.art/posts/619467151837341

2019 р. Арт-резиденція в Іспанії з «Порталом Незалежних Митців», пленер біля Сагради Фамілії.

https://www.facebook.com/elenasmal.art/photos/a.366585363792189/645331675917555

2019 р. Арт-резиденція у Чорногорії.

https://www.facebook.com/elenasmal.art/posts/675734976210558

2021 р. Міжнародний плєнер-сімпозіум «Очаков – 2021»

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1505198466519108&id=100010869068564

Деякі з міжнародних та національних виставок, в яких прийняла участь за останні роки:

2019 р. Учасниця проекту “Падаюча тінь “Мрії” на сади Джардіні” українського павільйону на 58-ої Венеціанської бієнале, тема: “Щоб ви жили в цікаві часи”.

2019 р. Міжнародна виставка “Неділя Мистецтв та Пленерів у Пекіні”, картина «Сонце Душі», 2-ге місце.

2019 р. Афіни, Ламія, участь у колективній виставці українського сучасного мистецтва «Greek accent: Ukrainian vision». Організатор – культурний центр «АртЛайн», МЗС України, Посольство України у Греції, куратор проекту Маріанна Абрамова.

https://www.facebook.com/events/2468730936554963/permalink/2468959529865437/

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=945549912457002&id=100010060066728&__xts__%5B0%5D=68.ARBsHWFYawmPjML3bswDCHie3nYjR9pnvJJKdc1LH9RamfI_zzYrFKDxeebdQciaPgpPBd0bZn3QeBtIbilbzp3y67B-ugKcli45qb0bKB_1WIMC6oH06jWZor-Yk5uVbl26a3MMEZ7QcvEWpGxzuxf1uuwCrMqymmC7mhxoNA_xt43_e66QBHEl2lKv8Qlv7bCTt8VbLPIFpDuKAF5vZNZCt-z2v14rGCktNGg4yVZ-EhW6_NPEz3TlUvJh9SYVlPMUiC-ELfmb-Z-iigiWNBbZ4XKN5VOt8yN1&__tn__=-R

2019 р. Міжнародна виставка-конкурс сучасного мистецтва «Symbolic Art Week in India», картина «Квітнуть квіти», 1-е місце.

2019 г. INSHE ART — 71-а Міжнародна виставка в рамках культурно-художнього заходу, присвяченого трагедії Бабиного Яру та жертвам Другої Світової Війни «Між небом та Землею». Україна, м.Київ. Організатори:

– «Національна громадська телерадіокомпанія України»;

— Міжнародний Благодійний фонд «INSHE ZHITTIA»;

– Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр».

Ця виставка подорожує по містам України і на даний час знаходиться у Запоріжжі.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=977893585889301&id=100010060066728&__tn__=-R

2019 р. Міжнародна виставка-конкурс “АБСТРАКТУМ Міжнародний Фестиваль Абстракції в Італії”, картина «Час Поп Арт», 1-е місце.

2020 р. Міжнародний виставковий проект “Чеські Тижні Мистецтв”, конкурс «Століття символізму», номінація «Фантастичний реалізм», картина «Лови Удачу» – 1-е місце.

2020 р. Учасник рекорду України в рамках міжнародного онлайн-пленеру «Мистецтво об'єднує світ. Україна 2020», организатор INSHE ART.

2020 р. Салоніки, Греція. Участь в українському арт-проекті “Re: Creation”. Організатор: культурний центр «АртЛайн», під патронатом Посольства України в Греції та Консульства України в Салоніках.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1261874384157885&id=100010060066728

2020 р. Музей історії Києва, колективна виставка “One day after…”, друга частина “Природа”, картина “Водоспад Життя”.

2021 р. Участь у колективній виставці українського сучасного мистецтва «Гривня Арт», музей Історії Київа.

2021 р. 79-та Міжнародна виставка робіт учасників світового Рекорду, занесеного та зареєстрованого у Міжнародному Реєстрі «INSHE ART УКРАЇНА 2021».

2021 р. Музей-майстерня І.П. Кавалерідзе, міжнародна виставка робіт «Світ їх не впіймав», присвячена майбутньому 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди та 135-річчю Івана Кавалерідзе.

Ця виставка подорожує по містам України, перебувала під окупацією і нещодавно була героїчно привезена із Чернігова.

Персональні виставки:

2018 р. Персональна виставка “Грані життя», будинок Актора у Києві,

https://www.youtube.com/watch?v=RTrFrhrfCdQ&feature=share

2019 р. МБФ «INSHE ZHITTIA» — «INSHE ART — FOUR SEASONS.

Персональна виставка.

https://www.youtube.com/watch?v=UM8HDOzQdc0&feature=share&fbclid=IwAR3N6OuRdhK6CkMMD2bD6e8KD3Ax5WGvlUM_XH36FOBXatDwTrdcGP_lYAY

2019 р. Музей Гетьманства, Київ.  Персональна виставка «Mysticism of summer».

https://www.facebook.com/events/525658964829386/permalink/525663541495595

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=997409483964678&id=100010869068564

2021 р. Будинок Художника, Київ. Персональна виставка в рамках виставки «INSHE ART – Україна 2021»

Навчання в галузі мистецтва :

2019 р. Національна Академія керівних кадрів культури та мистецтва, сертифікування за курсом «Експертиза та оцінка творів мистецтва».

2019 р. Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні програми з теорії і практики викладання предмета мистецтва. Сучасна теорія, наукові тенденції, дослідження та відкриття. Порівняльна характеристика з урахуванням світового досвіду», організатор міжнародного проекту «ART — PROFESSIONAL»: OBIA, м. Единбург, Великобританія.

2020 р. Освітній курс «Міжнародний арт-менеджмент» в Бізнес-школі Інституту Міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка.

2020 р. Освітній курс «Art Law & Business» на базі  Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності за підтримки Українського Культурного Фонду.

«У людини завжди є все, щоб здійснити свою мрію.  Коли ти чогось хочеш, весь Всесвіт сприятиме тому, щоб бажання твоє збулося», – сказав свого часу видатний бразильський письменник  Пауло Коельйо. Прикметно, що саме ці дивовижні за внутрішньою енергією слова є творчим кредо красивої, мініатюрної,  тендітної, але надзвичайно  мужньої і безкомпромісної української художниці  Олени Смаль, роботи якої дуже органічно впишуться у загальну експозицію Міжнародної виставки «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!» Дякую тобі, моя бойова посестро Олено,  за добру справу, яку робиш разом із нами, аби підняти бойовий дух українських солдатів та офіцерів на передовій і у шпиталях, де вони лікуються, отримавши важкі поранення на полі бою… Твої картини – це саме те, що їм лікар приписав!

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МИТЦІВ, ЯКІ МАЮТЬ БАЖАННЯ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ АРТ – ПРОЕКТІ «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» :

Шановні друзі! Запрошую всіх українських та закордонних художників долучатися до Міжнародного арт-проекту “Повернись живим!” Проект реалізується під патронатом НСХУ. Спитаєте : “Чи варто нині організовувати велелюдні мистецькі заходи? Може, ще не час?… ” Відповідаю : “Варто, дорогі мої друзі – митці! Адже Перемога кується не лише на передовій, а й в тилу. В тому числі, і на Культурному фронті… ” Участь у митецькому проекті “Повернись живим!» – безкоштовна. Всі роботи, які демонструватимуться на підсумковій колективній виставці, запланованій на найближчу перспективу, повертаються їхнім авторам. Принти цих картин організатори Міжнародного арт-проекту «Повернись живим!» повезуть на фронт, аби показати цю пересувну виставку солдатам та офіцерам Збройних Сил України. Також принти робіт побачать поранені військовослужбовці, які проходитимуть курс лікування у шпиталях. Маємо домовленність із низкою мистецьких організацій країн Європи щодо проведення міжнародних виставок на їхніх теренах. За підсумками вернісажу буде видано каталог. Фото та стандартний опис картин (автор, матеріал, розміри та рік створення) надсилайте мені у приват Фейсбуку або на електронну адресу за адресою : komsv@ukr.net Подробиці про наш проект читайте у мене на сторінці в Фейсбуці. Щодня розповідаю про творчість митців, які вже надіслали на розгляд журі конкурсу фотографії своїх робіт та пройшли відбір. Наш вернісаж – не за горами. Точну дату та місце його проведення повідомлю додатково кожному із учасників.

Слава Мистецтву! Слава ЗСУ! Слава Україні! Віримо у нашу Перемогу і кожен – своїми добрими справами, в тому числі й на Мистецькому фронті – наближаємо її щасливу мить!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту

Фото автора та  із архіва художниці Олени Смаль

#Повернисьживим #арт_проектПовернисьживим #НаталіяБондаренко #ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #ЗСУ #Перемога #ХудожницяОленаСмаль #ТворчістьОлениСмаль #ЗСУ #ЗбройніСилиУкраїни #КИЇВ #ВІЙНА #Українськімитці

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я