Творчий доробок Заслуженої художниці України Тетяни Діденко до Міжнародної виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

0
232

До  і після… А що далі?… Що там відкривається – за лінією горизонту, коли у нашому спільному домі, ім”я якому Україна, знову запанують мир та спокій?… Нині це архі важливе питання ятрить душі більше 5 000 000 (!!!) українців, які після початку війни, розв”язаної підступними окупантами із росії, не зі своєї доброї волі стали біженцями, отримавши тимчасовий притулок (будемо щиро сподіватися на це, адже існують й інші варіанти…) у багатьох країнах Західної Європи.

           

Не оминула «чаша сія» й кількох моїх друзів – художників. Думками вони тут, в Україні, а тілесно – в містах близького та далекого зарубіжжя… Ми активно переписуємося, телефонуємо одне одному, вітаємо зі святами, намагаємося підтримувати наших спільних знайомих та колег, які нині перебувають на окупованій рашистами території… Дізнавшись, що я та мої друзі-однодумці у квітні 2022 року  започаткували Міжнародний арт-проект «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!», чимало українських живописців, які нині мешкають у Європі  статусі біженців та переселенців, вийшли на зв”язок, аби підставити і своє плече у реалізації нашої амбітної мети.

     

Однією із перших написала мені на  месенджер Заслужена художниця України Тетяна Діденко, яка вже більше двох місяців поспіль живе і працює (!!!) у словацькому місті Кошице. Зупинила свій вибір моя посестра по безмежному цеху сучасного образотворчого Мистецтва саме на цьому гостинному словацькому місті далеко не випадково. Минулої осені, як організатор пленеру, я запропонував їй та ще кільком відомим  українським живописцям взяти участь у Міжнародному фестивалі «СЬОМІ ДНІ УКРАЇНИ У КОШИЦЕ», на який нас запросили голова Асоціації FEMAN  Eduard Buraš та його заступниця Natalia Alexsandrova.

     

Фестиваль пройшов на найвищому рівні. А виставка Тетяни Діденко та її колег, яка називалася «Розмаїття української душі», перевершила усі найсміливіші очікування : її відвідали тисячі жителів Кошице, а також керівники парламентів кількох країн Європи, які межують зі Словаччиною… Словом, у вересні минулого року мальовниче Кошице залишило супер позитивне враження у пам”яті Тетяни Діденко та її колег-худозниць. Отож, коли в Україні спалахнула війна, розв”язана путіним та його генералами, моя колега зібрала на швидку руку найнеобхідніші речі і вирушила до цього привітного словацького міста, де у нас так багато спільних друзів.

     

Eduard Buraš та Natalia Alexsandrova проявили себе із найкращої сторони :  у лічені дні допомогли Тетяні та ще кільком її знайомим знайти прихисток у Кошице. А ще –  підказали : що робити українцям далі, аби була перспектива в творчому плані у новому для них  середовищі? Поступово, відійшовши від стресу, Тетяна Діденко вирішила : сидіти без діла не варто. Не годиться так… Треба братися до роботи. І вона почала писати нові картини.

     

Одна із них «Ірпінь. Міст в небуття» 2022р., папір, олівець, 50х70 см. була створена художницею на основі фото, яке обійшло всі інформаційні агентства світу. Так, це жахливо – те що ми бачимо на картині Тетяни… Але треба жити далі. Жити – всупереч жахіттю, яке ось вже 70 днів поспіль відбувається в Україні. Треба жити і думати щодня  не лише про негатив, якого так багато навколо. Треба мислити і про щось світле, добре, вічне… Великий безкрайній світ образотворчого  Мистецтва допомагає людині самовиразитись, вилити душу на полотно, просто поділитися своїми думками…

     

І тоді, коли вона змушена покинути рідну домівку і шукати притулку десь по чужих краях… Тому останнім часом у творчості Тетяни Діденко з”являються нові – сонячні – сюжети, якими вона щедрою рукою намагається ділитися  із поціновувачами сучасного образотворчого Мистецтва у милій  її серцю Словаччині. А щоб хоч якось віддячити словацьким друзям за гостинність та милосердя, які вони виявляють до наших співвітчизників у скрутну годину, пані Тетяна відгукнулася на пропозицію пана Едуарда та пані Наталії створити словацько – українську студію естетичного виховання «ЕСТЕТ».

                     

Цей проект у Кошице з перших хвилин його задуму підтримали наші спільні із мисткинею друзі – Eduard Buraš та Natalia Alexsandrova. За що їм – велика подяка! В тому числі – і від мене. Адже я також хотів би, щоб Міжнародний фестиваль «ВОСЬМІ ДНІ УКРАЇНИ У КОШИЦЕ» обов”язково відбувся і в цьому році… «Також хочу висловити безмежну вдячність усім словацьким громадянам, уряду держави Словаччина за підтримку та прихисток українців в цей важкий для нашої країни час! – написала мені Тетяна Діденко в приват Фейсбуку –  Це вияв величної людяності, співчуття і доброї волі до кожного із нас…

           

Своєю творчою працею засновники словацько-української студії естетичного виховання «ЕСТЕТ» зміцнюватимуть наші дружні відносини.  Перебуваючи у братньому Кошице, українські художники планують ділитися  мистецьким досвідом, розповідати місцевим жителям про перлини української Культури та Духовності. Ми прагнемо, аби наша творча праця ще більше зблизила народи Словаччини та України, аби вона зробила значний внесок у справу миру на всьому Європейському континенті…»

А ось – дуже важлива інформація, яка знадобиться тисячам українських переселенців на теренах  Словаччини. Вирішив оприлюднити її, аби якомога більше наших земляків та жителів Кошице вже нині змогли зкористатися послугами  студії  «ЕСТЕТ», яку заснувала Заслужена художниця України Тетяна Діденко – за сприяння наших із нею спільних друзів Eduard Buraš та Natalia Alexsandrova  :

ДЛЯ УКРАЇНЦІВ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ В КОШИЦЕ. ЗАПРОШУЮ ВІДВІДУВАТИ УРОКИ МАЛЮВАННЯ. АРТТЕРАПІЯ ДОПОМОЖЕ ПОДОЛАТИ НАСЛІДКИ СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЙ, ДІТЯМ ВІДКРИЄ СВІТ СПІЛКУВАННЯ З ОБРАЗОТВОРЧИМ МИСТЕЦТВОМ. ІЗ СТВОРЕНИХ РОБІТ МАЮ НАМІР ЗАПОЧАТКУВАТИ ВИСТАВКУ ” ПІД МИРНИМ НЕБОМ СЛОВАЧЧИНИ” Kasárne/Kulturpark Košické kultúrne centrá K -13

Centrum kultúry Košického kraja

pripravujú

VÝTVARNÝ ATELIÉR

pre mládež a dospelých

s lektorkou Tatianou Didenko z Kijeva (Ukrajina)

pre komunitu Ukrajincov

každý utorok od 5.aprila 10.00 – 12.00

Výmenník Obrody 2, Košice

Výtvarné potreby budú zabezpečené.

Kontakt : 0918 937 332

Казарми / Kulturpark Košice Культурні центри K -13

Культурний центр Кошицького краю

готуються

МИСТЕЦЬКА СТУДІЯ

для молоді та дорослих

з викладачем Тетяною Діденко з Києва (Україна)

для української громади

щовівторка з 5 квітня з 10.00 до 12.00

Теплообмінник Оброди 2, Кошице

Буде надано художні приладдя.

Контакти: 0918 937 332

Гарна справа! І – головне – вчасно! Адже у Словаччині нині перебувають більше 300 000  вимушених переселенців із України…

Ну, і кілька слів про картини, які художниця Тетяна Діденко запропоновувала для підсумкової міжнародної колективної виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» : їх – близько десяти. А вибрати треба лише дві. Так що члени журі Міжнародного арт-проекту «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» вже починають визначатися із своїм вибором…

Слава Мистецтву! Слава ЗСУ! Слава Україні! Віримо у нашу Перемогу і кожен – своїми добрими справами, в тому числі й на Мистецькому фронті – наближаємо її щасливу мить!

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МИТЦІВ, ЯКІ МАЮТЬ БАЖАННЯ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ АРТ – ПРОЕКТІ «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

Шановні друзі! Запрошую всіх українських та закордонних художників долучатися до Міжнародного арт-проекту “Повернись живим!” Проект реалізується під патронатом НСХУ. Спитаєте : “Чи варто нині організовувати велелюдні мистецькі заходи? Може, ще не час?… ” Відповідаю : “Варто, дорогі мої друзі – митці! Адже Перемога кується не лише на передовій, а й в тилу. В тому числі, і на Культурному фронті… ” Участь у митецькому проекті “Повернись живим!» – безкоштовна. Всі роботи, які демонструватимуться на підсумковій колективній виставці, запланованій на найближчу перспективу, повертаються їхнім авторам. Принти цих картин організатори Міжнародного арт-проекту «Повернись живим!» повезуть на фронт, аби показати цю пересувну виставку солдатам та офіцерам Збройних Сил України. Також принти робіт побачать поранені військовослужбовці, які проходитимуть курс лікування у шпиталях. Маємо домовленність із низкою мистецьких організацій країн Європи щодо проведення міжнародних виставок на їхніх теренах. За підсумками вернісажу буде видано каталог. Фото та стандартний опис картин (автор, матеріал, розміри та рік створення) надсилайте мені у приват Фейсбуку або на електронну адресу за адресою : komsv@ukr.net Подробиці про наш проект читайте у мене на сторінці в Фейсбуці. Щодня розповідаю про творчість митців, які вже надіслали на розгляд журі конкурсу фотографії своїх робіт та пройшли відбір. Наш вернісаж – не за горами. Точну дату та місце його проведення повідомлю додатково кожному із учасників.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту  «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

Фото автора та Тетяни Діденко

 #Повернисьживим #проектПовернисьживим  #НаталіяБондаренко #ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine   #ЗСУ  #Перемога #ХудожникТетянаДіденко #творчістьТетяниДіденко

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я