Творчий доробок художниці Алли Шлапак до Міжнародної виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

0
241
Так було, є і буде завжди  : темні части здолають світлі люди! Перевірено практикою. І – не один раз. Сьогодні – 69 день війни українського народу за нашу Свободу та Незалежність. І я хочу розказати про це одну учасницю Міжнародного арт-проекту «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!», яку у Києві знають і шанують сотні тисяч городян. Повірте, це не гіпербола – кажу про це відповідально. Адже молода, красива, енергійна, відповідальна і  завжди всміхнена жінка, про яку я хочу розповісти, є відомим українським політиком. І, водночас, також і талановитою сучасною художницею.

   

Протягом свого яскравого, насиченого подіями життя героїня цього матеріалу реалізувала сотні добрих справ для людей, котрі чекали її допомоги… І –паралельно із цим –  встигла написати десятки дуже цікавих картин… Йдеться про відомого  політика та громадську діячку, депутатку Київської міської ради 5-х скликань Аллу Шлапак. Із пані Аллою я знайомий вже давно. І не лише, як журналіст, а як організатор  мистецьких заходів.

         

На одному із них – персональній виставці Алли Шлапак «СЕРЕД ЗЕМНОГО МОРЯ», яка із великим успіхом відбулася у Музеї – майстерні Івана Кавалерідзе на Андріївському узвозі  у жовтні 2020 року – наша взаємна симпатія якось  непомітно переросла у міцну творчу дружбу. За що – окрема подяка нашому із Аллою спільному другові та побратимові по безмежному цеху сучасного образотворчого Мистецтва, директорові Музею – майстерні Івана Кавалерідзе Олександру Юніну.

     

Виставка «СЕРЕД ЗЕМНОГО МОРЯ» пройшла буквально на ура! Розповідати про цю яскраву мистецьку прем”єру осені 2020 року  на шпальтах  Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО було легко і приємно : якщо художник по-справжньому цікавий, то й інформувати широкий мистецький загал про його творчі здобутки – суцільне задоволення…

     

Дізнавшись, що у квітні цього року разом із моїми колегами по НСХУ ми започаткували Міжнародний арт-проект «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!», пані Алла вирішила взяти у ньому участь. І це – незважаючи на її велике завантаження – як політика та громадської діячки. Вчора ми більше пів години спілкувалися по мобільному. Давненько не бачилися, отож, хотіли розповісти одне одному багато цікавої інформації… Із великим інтересом дізнався не лише про картини, які моя спірозмовниця вирішила запропонувати на розгляд журі колективної пересувної  виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!».

       

Алла розповіла мені також і про те, чим вона займається як волонтер із перших днів війни і що вже  встигла зробити для наших співвітчизників, котрі  опинилися  у екстраординарних обставинах під час війни росії проти України. Так ось, на волонтерській ниві Алла Шлапак досягла неабияких висот. Вона налагодила плідну співпрацю із симпатиками України  в урядових структурах Швеції, Німеччині та Італії.

         

Вийшла (як народний обранець) на керівників всесвітньо відомої компанії Bosch і переконала їх : людям, які постраждали внаслідок війни,  потрібна допомога. Бажано – не лише на словах… Її почули. І – о, диво! – відшукали 1 мільйон євро (!!!) , які компанія Bosch оперативно перерахувала на рахунки  Міжнародного Червоного Хреста. Ці кошти вже пішли  на потреби України.

       

Ще одна німецька компанія –  Franke – після переговорів пані Алли із її топ-менеджерами перерахувала 20 тисяч євро для потреб київського ОХМАДИТу. Як народний депутат, моя співрозмовниця вже давно співробітничає із цим дитячим медичним закладом. Із перших днів війни, коли у вікна  цієї  лікарні рашисти стріляли із БТРів , вона разом із іншими волонтерами організовувала евакуацію дітей із відділення онкогематології до Італії.

     

І, повернувшись із чергового відрядження з цієї країни, налагодила забезпечення ОХМАДИТу водою, продуктами харчування та медикаментами. Скільки саме всього вище переліченого отримали  хворі діти, які протягом двох тижнів сиділи у підвалі  лікарні разом із медиками та волонтерами – підрахувати важко. «Та і чи варто це роботи? – спитала у мене  Алла – Головне, що ми їх врятували… І нехай живуть цілими та здоровими!» А ще у скарбничці добрих справ Алли Шлапак – збір коштів для потреб воїнів ЗСУ та пошук грошей для придбання корму тваринам, яких  господарі залишили напризволяще, евакуюючись із зону бойових дій…

       

Ось така вона, Алла Шлапак – відомий сучасний політик, громадський діяч, доктор економічних наук, волонтер і художник… Щиро радію із того, що пані Алла запропонувала для колективної пересувної  виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» три своїх картини :

«Швидкоплинність життя», 60х60, акрил, полотно 2018 р. ,

«Бабусина доріжка», 100х100, акрил, полотно 2019 та

«Кров Сицилії», 80х80, акрил, полотно 2019.

     

Після обговорення членами журі дві роботи із цього списку стануть окрасою Міжнародної колективної пересувної виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

Дякуємо, що разом із багатьма українськими та зарубіжними митцями у нелегкий для України час  Ви вирішили зробити ще одну добру справу, шановна пані Алло. Цього разу – на Культурному фронті!

   

Слава Мистецтву! Слава ЗСУ! Віримо у нашу  Перемогу… І кожен – добрими справами своїми – наближаємо її щасливу мить!

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МИТЦІВ, ЯКІ МАЮТЬ БАЖАННЯ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ АРТ – ПРОЕКТІ «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

Шановні друзі! Запрошую всіх українських та закордонних художників долучатися до Міжнародного арт-проекту “Повернись живим!” Проект реалізується під патронатом НСХУ. Спитаєте : “Чи варто нині організовувати велелюдні мистецькі заходи? Може, ще не час?… ” Відповідаю : “Варто, дорогі мої друзі – митці! Адже Перемога кується не лише на передовій, а й в тилу. В тому числі, і на Культурному фронті… ” Участь у митецькому проекті “Повернись живим!» – безкоштовна. Всі роботи, які демонструватимуться на підсумковій колективній виставці, запланованій на найближчу перспективу, повертаються їхнім авторам. Принти цих картин організатори Міжнародного арт-проекту «Повернись живим!» повезуть на фронт, аби показати цю пересувну виставку солдатам та офіцерам Збройних Сил України. Також принти робіт побачать поранені військовослужбовці, які проходитимуть курс лікування у шпиталях. Маємо домовленність із низкою мистецьких організацій країн Європи щодо проведення міжнародних виставок на їхніх теренах. За підсумками вернісажу буде видано каталог. Фото та стандартний опис картин (автор, матеріал, розміри та рік створення) надсилайте мені у приват Фейсбуку або на електронну адресу за адресою : komsv@ukr.net Подробиці про наш проект читайте у мене на сторінці в Фейсбуці. Щодня розповідаю про творчість митців, які вже надіслали на розгляд журі конкурсу фотографії своїх робіт та пройшли відбір. Наш вернісаж – не за горами. Точну дату та місце його проведення повідомлю додатково кожному із учасників.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту  «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

Фото автора  та  Алли Шлапак

 #Повернисьживим #проектПовернисьживим  #НаталіяБондаренко #ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine   #ЗСУ  #Перемога #ХудожницяАллаШлапак #творчістьАллиШлапак

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я