Творчий доробок Світлани Ревіної – Грамм до Міжнародної виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

0
342
Що в імені твоєму, художник? І як це ім”я, подароване батьком та матір”ю у мить  народження, «проектується» на твою творчість? Не знаю, кого як, але мене завжди цікавила відповідь на це запитання… Спитаєте – чому? Тому що ім”я творця, зазвичай, є відображенням його внутрішнього світу…

«Доброго дня, пане Сергію! Зі святом Великодня! Побачила у Фейсбуці інформацію про Міжнародний арт-проект «Повернись живим!» Маю бажання прийняти участь у ньому. Надсилаю вам дві мої роботи із серії «Мотанки». А саме : «Сила, Віра, Любов та Україна», акріл, олія, полотно, 30×30 см та «Петрусь та Гапочка. Закохані», акріл, олія,полотно,30×30.

         

Ну, і на додачу до них –  ще одну роботу із серії «Янголи». Йдеться про картину «Янгол Роду», гуаш, дерево,20,5×33,5 см, 2019.Дякую за можливість прийняти участь у вашому проекті!»

               

Ось так – стисло і по суті. Без зайвих сентиментів та ліричних відступів… Думаю : і хто ж це мені пише у приват? Дивлюсь на аватарку : о, так це ж  Світлана Ревіна – Грамм, із якою у нас – купа спільних друзів : Світлана Клименко, Світлана Мазуніна, Світлана Данович, Світлана Шиль Тетяна Кугай, Вікторія Караташова, Валерія Велика, Андрій Кулагін , Сергій Григор”єв,Віктор Зінченко та багато-багато інших…

         

Помітили, скільки у цьому списку наших  спільних друзів та знайомих чудових жінок на ім’я Світлана… Десятки разів ми разом із Світланою Ревіною – Грамм брали участь у різноманітних мистецьких заходах. Вернісажі, виставки, конференції… На жаль, до сьогодні поки що  не судилося взяти участь у спільних пленерах… А таке бажання існує. Бо мені дуже імпонують жінки на ім”я Світлана. До речі, у нашому народі  з’явилося воно шляхом додавання слів “світло” і “лан” (“земля”) і має значення “світло Землі”. Це древнє слов’янське ім’я однозначно  перегукується із грецьким ім’ям Фотинія, яке перекладається як «світло».

     

Вже давно помітив : із мисткинями на ім’я Світлана у мене (у творчому і не лише плані!!!) у мене все виходить просто супер. Сподіваюся, і цього разу буде так само! Із великим задоволенням повідомляю широкому   мистецькому загалу : роботи талановитої української художниці Світлани Ревіної – Грамм із великим успіхом пройшли конкурсний відбір журі Міжнародного арт-проекту «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!».

             

Озвучую наше колективне резюме : ці супер – позитивні картини стануть окрасою нашої колективної виставки, яка відбудеться не лише в Україні, а й за її межами. Я із великою цікавістю та задоволенням пройшовся зверху у низ по сторінці цієї об’єктивно обдарованої художниці у Фейсбуці. Ділюся враженнями від побаченого : виявляється, у творчому арсеналі пані Світлани  – десятки дивовижних робіт із серій «Мотанки» та «Янголи». А скільки у цих картинах світла!

       

Скільки в них життєдайної енергії землі-матері! І як відповідає їхній мега позитивний імпульс світові імені авторки цих маленьких мистецьких шедеврів!.. Браво, шановна учаснице нашого проекту!

        

Ось що я прочитав на сторінці Світлани Ревіної-Грамм у Фейсбуці :  «За два тиждня до початку війни я почала готуватись до весняної виставки «Сакральні символи України». Обрала образ ляльки-мотанки, зараз розумію чому. Кожен день з під мого пензля народжується новий оберіг України! До речі, проект «Сакральні символи України» ми готували разом із бібліотекой імені Реріха у Києві – разом зі Світланою Петрівною Черновою. Маємо надію втілити його у життя.
Я знаю : все буде добре! Ми велика сила, велика душа і велика любов!
Слава Україні та мира всім нам!!!» Воістину : золоті слова, пані Світлано, підписуюся під кожним із них! Адже вони линуть від серця…

       

Ну, і на завершення публікації, яка з’явиться у Соціальних мережах та Міжнародному інформаційному агентстві УКРПРЕС-ІНФО  у 65 день війни проти російських окупантів, хочу нагадати усім людям доброї волі :

«Дорогі наші митці! Де б ви сьогодні не перебували, якомога активніше долучайтеся до реалізації нашого творчого задуму у практичній площині. Міжнародний арт – проект  «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ» гуртує навколо себе справжніх патріотів, людей, які без зайвих пояснень добре розуміють сенс слів : « БЕЗ БАТЬКІВЩИНИ НЕМАЄ ЛЮДИНИ». 

Адже справжній  патріотизм – це громадянське почуття, змістом якого є любов до Батьківщини і готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї, відданість своєму народові, гордість за надбання національної культури, особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни і свого громадянства, мови, історії, традицій, готовність діяти в інтересах Вітчизни та постати на її захист у разі необхідності.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту  «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

Фото із приватного архіву Світлани Ревіної-Грамм

 #Повернисьживим #арт_проектПовернисьживим  #НаталіяБондаренко #ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine   #ЗСУ  #Перемога#ХудожницяСвітланаРевіна_Грамм  #ТворчістьСвітланиРевіної_Грамм   

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я