Міжнародна виставка колажів «Відрізки життя» у галереї «Митець»

0
389

   

22 лютого у столичній галереї «Митець» Київської організації Національної спілки художників України відбулося відкриття довгоочікуваної виставки колажів «Відрізки життя». На ній представлені роботи сучасних українських митців із різних куточків держави, які буквально не уявляють свого життя від створення колажів. Також у виставці беруть участь майстри колажу з Німеччини та Ізраїлю.
     
Вони цим живуть. Створення колажів є сенсом їхньої творчості. Для невтаємничених спробую пояснити : колаж (від французького слова coller — склеювати) – це технічний прийом у образотворчому мистецтві, який ґрунтується на введені у твір різних за фактурою та кольором предметів: шматків газет, афіш, шпалер тощо.
     
У широкому сенсі колаж – це включення за допомогою монтажу в твори літератури, театру, кіно, живопису, музики різностильових об’єктів або тем для посилення естетичного ефекту. Усі перелічені вище прийоми створення досконалих та естетично довершених колажів відвідувачі колективного вернісажу «Відрізки життя» цього вечора побачили у роботах Анни Грідасової, Анастасії Вєкуа, Марини Гердій, Інги Гладун, Оксани Гудзик, Ангеліни Дацюк, Patricia Demba, Ольги Дрозд, Дар”ї Зорі, Всеволода Ковтуна, Ганни Козирєвої, Олександри Куліковської, Олександри Мещеряк, Валерії Мірошнікової, Еллен Орро, Вікторії Остренко, Наталії Охман, Зю Побережнюк, Анастасії Рисункової, Annete Sagal, Тетяни Самоткіної, Олесі Серьогіної, Katya Syta, Олени Соломенчук, Оксани Туренко, Міли Чепрасової, Марії Шапранової та Ярослави Школьної.
        
Абстрактні, асоціативні та сюжетні композиції учасників виставки на думку професійних мистецтвознавців та відвідувачів виявилися вельми і вельми цікавими. Автори колажів досягли ефекту несподіваності, парадоксальності, змістової та емоційної багатозначності та образної гостроти. Адже тема виставки (вона у її назві) – благодатна для всіх її учасниць та учасників! Тут стримувати польоту фантазії не варто… Ще зі шкільної лави кожному із нас добре відомо, що час – це одне із основних понять фізики та філософії, одна із координат простору – часу, взовж якого протягнуті світові лінії фізичних (матеріальних) тіл.
       
Як філософська категорія, час, вочевидь, є невід’ємним атрибутом світу, він почався із народженням світу й зникне, коли світ добіжить кінця. І все це знайшло своє відображення у колажах учасників колективного вернісажу «Відрізки життя». У кожного із цих людей – свої особисті відрізки життя. Але всі ці інтервали між «минулим і майбутнім» об”єктивно заслуговують на те, аби знайти своє втілення у щось досконале і цікаве, коли йдеться про образотворче Мистецтво.
       
Більше про вернісаж «Відрізки життя», відкриття якого відбулося дві години тому, дивіться у відео – інтерв”ю відомого українського мистецтвознавця Олени Красильникової в коментарі до цього посту. Ну, а відео версію відкриття виставки ви побачите у програмі «МИСТЕЦЬКА ХВИЛЯ +» на каналі Ukrvideotravel.

ОСЬ ПОСИЛАННЯ НА ПРОГРАМУ У ЮТУБІ…

https://www.youtube.com/watch?v=34tmxnAFLEY&t=14s

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів

Фото та відео – автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я