Україна – Литва : нас об”єднує Мистецтво!

0
216

Ačiū, brangūs Lietuvos menininkai! Tu puikiai “šovėte”! Ir kitaip neturėtų būti!…

Дякуємо, дорогі литовські художники! Ви «відстрілялися» на відмінно! А інакше й бути не повинно!…

Спасибо, дорогие литовские художники! Вы «отстрелялись» на отлично! А по-другому и быть не должно!…

   

Від імені організаторів  та учасників  Міжнародного мистецького МЕГА проекту, присвяченого 300 річчю від дня народження Григорія Сковороди та 135 річчю із дня народження Івана Кавалерідзе, а також 100 річниці із дня встановлення першого монументального пам’ятника Григорію Сковороді в Лохвиці (роботи Івана Кавалерідзе) хочу подякувати відомого литовського художника Saulius Kruopis і ще п”ять талановитих митців із його держави, які надіслали до Києва свої роботи!

       

Ваші картини, шановні, Valentinas VARNAS (Kaunas),  Saulius KRUOPIS (Vilnius) , Giedrius BAGDONAS (Vilnius),  Eigirdas Saulius KRUOPIS (Vilnius), Kazys BIMBA (Šiauliai), Jonas LENKUTIS (Vilnius) стануть окрасою Міжнародної виставки, присвяченої Григорію Сковороді.

         

Її відкриття  відбудеться у стінах Музею – майстерні Івана Кавалерідзе  2 грудня цього року. Із великою радістю ділюся інформацією, яку щойно дізнався від директора Музею – майстерні Івана Кавалерідзе Олександра Юніна : у нашому міжнародному МЕГА проекті, окрім литовських і українських живописців, братимуть участь художники із Грузії, Італії, Азербайджану, Ізраїлю, Австралії, Словенії, Словаччини та Польщі! Ось який у нас могутній інтернаціональній творчий колектив, шановні поціновувачі сучасного образотворчого Мистецтва…

       

Я відповідаю у цьому проекті не лише за популяризацію виставки  у ЗМІ, а й, так би мовити, за його «литовський напрямок». Із радістю констатую : роботи литовських митців – просто супер! Із картинами  Valentinas VARNAS,  Saulius KRUOPIS, Giedrius BAGDONAS,  Eigirdas Saulius KRUOPIS, Kazys BIMBA, Jonas LENKUTIS  ви зможете познайомитися, відвідавши нашу Міжнародну виставку у столиці України вже найближчим часом.

   

Ну, а після цього розпочинається МЕГА подорож нашої виставки шляхами – дорогами не лише українських міст, а й тих держав світу, у яких Григорію Сковороді  свого часу доводилося подорожувати… Коли наш геній і філософ  сіяв у серцях  народів Європи  «…розумне, добре, вічне». Спілкувався він – і це історичний факт-  також і з представниками Великого князівства Литовського…

         

За звитяжну роботу команди литовських художників на чолі  із  моїм другом Saulius KRUOPIS хочу їх віддячити. Цього разу  ретро – збіркою фотографій, які я зробив у Києві … 25 квітня 2019 року. Саме тоді у виставкових залах НАОМА відбулося відкриття виставки 50 (!!!) художників із цієї прибалтійської країни. Виставка називалася «Міжмор”є» / «Tarpjures». На цьому чудово організованому вернісажі я й познайомився із видатним литовським  художником та організатором міжнародних  пленерів  Saulius KRUOPIS…

   

Відтоді минуло більше трьох років.  І ми знову – разом! Сподіваюся, що по завершенні карантину виставка, присвячена  300 річчю від дня народження Григорія Сковороди, буде розгорнута також і у виставкових залах литовських міст і сіл. Запевняю вас, шановні друзі, вона цього варта!

       

А литовським дипломатам, які допомогли привезти картини художників із Вільнюса до Києва,  – велика подяка від організаторів цього міжнародного арт-заходу! Так і лише так, дорогі наші друзі – дипломати,  ми зможемо об”єднати на Європейському континенті і наші культури, і наші народи!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер та організатор пленерів 

Фото автора та Ігоря Лісецького, Музей-майстерня Івана Кавалерідзе

 #ГригорійСковорода  #проектдо300річчявідднянародженняГригоріяСковороди #SauliusKruopis #Литовськіхудожники #Музей_майстерняІванаКавалерідзе #ОлександрЮнін #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #сучаснеобразотворчемистецтво  #Творчість #Творчество  #Культура  #Искусство#Мистецькахвиля #Ukrvideotravel #Mustsee

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я