Виставка «Розгойдані дзвони пам”яті» Народного художника України Валерія Франчука

0
568
Голодомор 1932 – 1933 років є злочином без терміну давності… Адже свідоме нищення в Україні мільйонів і мільонів наших співвітчизників за наказом людожерів, наділених владними повноваженнями, світовою спільнотою визнано геноцидом – на законодавчому рівні і в судовому порядку.

       

Сучасні історики називають причиною голоду репресивну політику хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада. Таким чином Сталін і його кривава кліка хотіли упокорити українців, остаточно ліквідувати спротив режиму та боротьбу за відродження власної державності. Від Голодомору в Україні померли мільйони людей. Скільки точно – і досі однозначно встановити неможливо, адже тоді постраждала практично кожна сім”я.

     

Про геноцид українців написані сотні історичних та наукових книжок, зняті десятки художніх та документальних фільмів… А ось картин на тему Голодомору, погодьтеся, створено не так вже й багато. Позаяк тема ця – надто дражлива і контроверсійна. Це ж, вибачайте, вам не пейзажі чи натюрморти писати… Але, на щастя, є в Україні митці, які окреслили тему відродження історичної пам”яті нашого народу головною для себе. Цій темі вони присвятили все своє творче і громадське  життя. І одним із таких митців є Народний художник України, лауреат Шевченківської премії Валерій Олександрович Франчук.

     

25 листопада  у Муніципальній Галереї мистецтв на Троєщині (вул. Теодора Драйзера, 6) відбулося відкриття  чергової персональної виставки-презентації цифрової колекції циклу творів Народного художника України Валерія Франчука «Розгойдані дзвони пам”яті» – інтернет-архіву епохи Голодомору.Культурно-просвітницьку акцію до Дня пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського  народу під гаслом «ПАМ’ЯТЬ В ІМ’Я МАЙБУТТЯ»  організували та провели Національна спілка Художників України, Київська організація Національної спілки Художників України, Всеукраїнське товариство «Просвіта», Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) та Деснянська районна державна адміністрація в місті Києві.

   

До початку відкриття виставки Валерія Франчука перед присутніми на цьому заході виступили Людмила Гриневич, докторка історичних наук, провідна наукова співробітниця Інституту історії України НАН України, директорка HREC in Ukraine;Леся Онишко, кандидатка історичних наук, співкоординаторка проекту Інтернет Архів Епохи Голодомору/Holodomor Epoch Internet Archive;

   

Наталія Дзюбенко-Мейс, українська письменниця, поетеса, громадська діячка;Ігор Закомірний, начальник Управлiння культури, туризму та охорони культурноi спадщини Деснянської РДА;

     

Світлана Мирвода, українська бандуристка, Народна артистка України;Сергій Файфура, український телеведучий, режисер та співак.

   

«Тема Голодомору, тема історичної пам”яті про мільйони наших знищених кривавою комуністичною владою співвітчизників є для мене головною ось вже протягом більше тридцяти років, – сказав на відкритті своєї персональної  виставки Народний художник України Валерій Франчук.

     

– Саме ця тема і тримає мене на нашій землі. Вона дає мені сили постійно рухатися вперед  – у творчому плані. Хочу висловити велику подяку моїй дружині – художниці, поетесі та архітекторці Аполлінарії Франчук, яка жертовно віддала всі свої сили, енергію та здоров”я, підтримуючи мене у творчому розкритті теми Голодомору. Протягом цього часу я написав  більше 200 картин на тему Голодомору. Створено також десятки графічних робіт та скульптур. Робота розпочалася давно, але вона триває і до тепер, позаяк тема Голодомору – неосяжна.

     

Дякую керівникам інтернет-архіву епохи Голодомору, що мої художні твори віднині можна побачити в усіх куточках нашої планети. Адже про цю колосальну трагедію українців треба знати не лише нашим співвітчизникам, а й усім чесним  людям Землі. Не знаю, що буде завтра і наскільки мені ще вистачить сил і здоров”я, аби продовжувати роботу. Але сьогодні я із вами – моїми друзями і однодумцями. Я постійно думаю над тим, як через картини, через розгойдані дзвони наших сердець зберегти пам”ять про страшні роки свідомого нищення українців тією страшною кривавою владою.

     

Позаяк нині мало свідків тих страшних подій залишилося в Україні… Люди ж не вічні… І моє завдання як художника – зберегти  історичну пам”ять і донести її – із допомогою образотворчого засобів – до кожного із наших сучасників і до кожного із наших нащадків…» Виставка «Розгойдані дзвони пам”яті» Народного художника України Валерія Франчука у стінах  Муніципальної Галереї мистецтв на Троєщині відкрита для всіх відвідувачів. Вхід – вільний. А за цим посиланням у Фейсбуці https://www.facebook.com/hrec.ukraine ви отримаєте важливу інформацію про інтернет-архів епохи Голодомору.  І – допомогою Інтернету – зможете побачити фото всіх картин художника, присвячених цій архі важливій для кожного із нас темі.

 

PS : Додатково хочу повідомити, що цього ж дня і в цей же час у виставкових залах Муніципальної Галереї мистецтв на Троєщині відбулася ще одна цікава арт-подія. Йдеться про презентацію виставки картин юного київського художника Данила Ноздрі «ПАРОСТОК», над яким творче шефство взяв Народний художник України Валерій Франчук. Про виставку творів образотворчого Мистецтва юного таланту читачі Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО дізнаються із ще однієї публікації.

 

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор пленерів

Фото автора

 

#НароднийхудожникУкраїниВалерійФранчук

#ВиставкаВалеріяФранчукаРозгойданідзвонипам_яті

#ТворчістьВалеріяФранчука

#художникДанилоНоздря

#МуніципальнаГалереямистецтвнаТроєщині

#ДеснянськаРДА

#ВиставкаДанилаНоздріПаросток

#виставкаПаросток

#УКРПРЕС_ІНФО #Ukrvideotravel

#СучаснеМистецтво #Мистецтво #сучаснеобразотворчемистецтво  #Творчість #Творчество  #Культура  #Искусство #Mustsee

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я