Виставка “The Future of Living”/ “Майбутнє життя”

0
250

Вперед – у … майбутнє, до звичного органічного життя! Або – Європа тяжіє до натурального. Зрозуміло, не абсолютно вся Європа, яка без хімії у побуті обійтися вже не може, а саме Словенія – одна із колишніх республік Югославії…

                 

 

МВЦ Музею Києва (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 7) у співпраці з Посольством Республіки Словенія в Києві та Центром креативності Республіки Словенія, презентували виставку під назвою “The Future of Living”/ “Майбутнє життя”.

             

5 листопада в Музеї історії міста Києва було відкрито виставку предметів сучасного словенського дизайну, яка представляє дизайнерські вироби місцевого походження, виконані з дотриманням принципів сталого розвитку. Виставка під назвою “The Future of Living” / “Майбутнє життя” представляє словенську творчість та привертає увагу до ролі культурного та креативного сектору як рушія сталого розвитку. Акцент зроблено також на інтернаціоналізації словенського дизайну, пошуку підприємницьких можливостей та розширенні міжнародної співпраці.

Виставка, організована у співпраці Центру креативності Республіки Словенія з Посольством Республіки Словенія в Києві та Музеєм історії міста Києва і є одним з промоційних заходів, реалізованих у рамках головування Словенії у Раді ЄС з липня до кінця грудня 2021 року, який у Словенії оголошено роком креативної економіки.

                

Експоновані предмети інтер’єру та побуту втілюють вдале поєднання творчості з бізнес-баченням. Акцент зроблено на невеликих брендах, які демонструють функціональність, пристрасть до життя та природи, інноваційні способи використання місцевих матеріалів, передусім дерева, та нові техніки виробництва, які опираються на регіональне ремісництво та передові технології сталого виробництва.

         

На виставці представлено 26 із 90 зразків предметів інтер’єру та побуту, які протягом останніх двох років отримали відзнаку якості “Made in Slovenia”. Колекція  “Made in Slovenia” є результатом роботи Центру креативності (діє в межах Музею архітектури та дизайну). Діяльність центру зосереджена на встановленні контактів, промоції, підтримці та розвитку культурного та креативного секторів у Словенії, налагодженню їх активної взаємодії з економікою, наукою та освітою.

Дизайнери спробували спрогнозувати у своїх роботах наше майбутнє життя. За нестачі сировинних матеріалів виникне необхідність в раціоналізації способів виробництва та ефективному використанні людських ресурсів. При цьому предмети інтер’єру та побуту будуть адаптуватися до потреб нового покоління користувачів, які вимагатимуть індивідуальних рішень. Виробники та дизайнери мають поєднати у цих рішеннях  прогресивні та інноваційні технології виробництва з любов”ю до життя і природи.

Проект фінансується Європейським Союзом (Європейський фонд регіонального розвитку) та Республікою Словенія.

Більше про виставку та роботи можна дізнатися за посиланням QR:  https://czk.si/made-in-slovenia/

 

Інформація – МВЦ Музею Києва та Центру креативності Республіки Словенія
Фото – Сергія Комісарова, Інформаційне агентство УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я