Закон про великий Державний Герб України попередьно схвалено

0
145
Народні депутати України 257-а голосами попередньо схвалили Проект Закону «Про великий Державний Герб України» (реєстр. № 5712).
Актом визначається опис великого Державного Герба України: «… є державним символом України, головним елементом якого є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України) золотого кольору, розміщений на синьому п’ятисторонньому щиті із заокругленими нижніми бічними кутами із золотою облямівкою…»
Також документ узгоджує порядок і вимоги стосовно використання зображення великого Державного Герба України, питання шанування та відповідальності за їх порушення.
Зокрема, зазначається, що Великий Державний Герб України обов’язково відтворюється на:
➖ офіційних символах Президента України;
➖ Великій Державній Печатці України;
➖ печатках Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду;
➖ фасаді будівлі Резиденції Президента України у столиці України – місті Києві;
➖ фасадах будівель Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду;
➖ залі засідань Верховної Ради України;
➖ грошових знаках України за рішенням Національного банку України.
Проект Закону складається з преамбули, двох розділів та додатків, у яких міститься кольорове, монохромне, лінійне та схематичне зображення великого Державного Герба України.
Нагадаємо, що, відповідно до Статті 155 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України, крім розділу I «Загальні засади», розділу III «Вибори. Референдум» і розділу XIII «Внесення змін до Конституції України», попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я