Фінісаж виставки Ніни Бондаренко «ВЕСНА В КРИМУ» Крим – Україна 2014-2021 (зі спогадів)»

0
679
Відомий естрадний шлягер «Ах, вернисаж, ах, вернисаж, какой портрет, какой пейзаж!..» співаків Лайми Вайкуле та Валерія Леонт”єва протягом багатьох років поспіль виконувався і дотепер виконується на біс практично на кожній черговій мистецькій події. Але пандемія корона вірусу, який, на жаль, поки що  править балом (в тому числі, й у сфері сучасного образотворчого Мистецтва) внесла певні корективи в усталені традиції проведення  і висвітлення більшості арт-подій. Тому, як тепер модно говорити, у тренді в нашу короно вірусну добу  – фінісажі!

 

Фінісаж – це той випадок, коли виставку люди не відкривають, а, навпаки, збираються до купи на її закритті.  Аби підбити творчі підсумки арт-заходу. Збираються у дружньому колі –, зазвичай, із букетами у руках –  аби  поздоровити художника із успішними фінішем чергової мистецької прем”єри.

Ось і цього разу, по завершенню локдауну у Києві, до себе на фінісаж виставки «ВЕСНА В КРИМУ» Крим – Україна  2014-2021 (зі спогадів)», робота якої протягом березня – травня тривала у стінах Мистецького центру «Шоколадний будинок» Національного музею «Київська картинна галерея», 14-го травня 2021 року своїх друзів і шанувальників  запросила відома українська художниця Ніна Петрівна Бондаренко. І вони з величезним задоволенням зібралися у дружньому колі, аби ще раз привітати  цю справді талановиту мисткиню із її 80-м Днем народження та  60-ти річчям творчої діяльності.

Характерна деталь : на фінісаж до пані Ніні прийшло у три рази більше гостей, аніж на відкриття цієї ж виставки. Адже (на щастя для киян) локдаун – у минулому. І у наших серцях знову вирують радість, щастя і весна.  Так само – як і на дивовижних  картинах Ніни Петрівни Бондаренко, представлених у експозиції виставки «ВЕСНА В КРИМУ» Крим – Україна  2014-2021 (зі спогадів)».

Я попросив художницю поділилися своїми думками у завершальний день роботи виставки, яка викликала широкий резонанс у творчому середовищі. І – не лише України. Адже з допомогою інтернету про цю масштабну мистецьку події дізналися тисячі шанувальників таланту Ніни Петрівни в різних куточках нашої планети.

«Ви знаєте, моє серце переповняють виключно позитивні емоції, – ділиться своїми враженнями на фоні її картин, присвячених Криму, відома мисткиня. –  Щиро радію тому факту, що, незважаючи на випробування  локдауном, які випали на нашу спільну  долю, виставку відвідали тисячі людей, закоханих у високе і прекрасне. Спілкувалася із багатьма з них. Бачила, як змінюються вирази обличь моїх співрозмовників, коли вони розуміли, що саме я намагалася втілити на полотні. Спостерігала, як наповнюються щастям їхні очі… Дійсно, Мистецтво – велика сила!

Сила, яка долає будь-які кордони, яка кардинально змінює свідомість людей. Зробила висновки для себе на перспективу : я – на вірному шляху. Моє Мистецтво потрібне людям. Тому почала ставити перед собою нові, не менш амбіційні плани на перспективу. Адже місія художника – створювати прекрасне. Зізнаюся : мене дуже приємно здивував той факт, що на виставку «ВЕСНА В КРИМУ» Крим – Україна  2014-2021 (зі спогадів)» завітали сотні  молодих художників і студентів, які лише опановують мистецтво.

Всі вони довго стояли біля кожного полотна, щось фіксували на свої телефони, розмовляли між собою… А потім я й сама спілкувалася із творчою молоддю, розповідала, чим саме  мені так впав до вподоби рідний серцю Крим, розказувала про свої пленери, про друзів, із якими ми разом малювали ці фантастичні краєвиди протягом багатьох років на пленерах… Все, що ви бачите на цих картинах, спочатку було у мене на ескізах. І роками зберігалося у шухляді.  І вже потім, після детального  переосмислення, я наважилася  «виплеснути» свої враження про квітучий Крим на полотно… Молоді люди, з якими я із колосальним задоволенням спілкувалася протягом усіх днів роботи виставки, часто запитували у мене : «А як Вам, людині досить поважного віку, вдалося зберегти такий свіжий, можна сказати юнацький погляд на навколишній світ? Є тут якийсь секрет? На поставлене запитання я завжди відповідаю так: «Цей феномен пояснити дуже просто. Це – любов до творчості. Я весь час – у пошуку. Як митець, я  завжди ставила перед собою єдину мету : мої ескізи, мої малюнки, мої картини повинні дивувати людей.

Ось чому я постійно шукаю нову подачу, нові рішення, постійно розширюю горизонти своїх ідей… Так само – і з картинами, які шанувальники Мистецтва змогли побачити на моїй Ювілейній виставці, у чудовому просторі Національного музею «Київська картинна галерея». Душевна зібраність, намагання сфокусуватися на якійсь конкретній темі і – ніколи не розслаблятися, коли ти стоїш сам на сам перед незайманим полотном із пензлем і мольбертом у руках. Ось і весь секрет мого творчого методу. А ще я говорила молодим митцям, які приходили на цю виставку : «Художник є посередником між його фантазіями і оточуючим світом». Посередник – це дуже відповідальна місія митця. Дуже добре це усвідомлюю і намагаюся ніколи не звертати зі свого шляху».

На фінісаж виставки до Ніни Петрівни Бондаренко із розкішним букетом квітів завітала відомий український мистецтвознавець, лауреатка Національної премії України ім. Т. Шевченка, Заслужений діяч мистецтв України Зоя Анатолієвна Чегусова. Вона протягом багатьох років поспіль активно вивчає творчу манеру своєї давньої подруги і не приховую захоплення її картинами.

«Ніна Петрівна Бондаренко кожною своєю Ювілейною виставкою продовжує приголомшувати, вражати і дивувати шанувальників її воістину нев”янучого Таланту. Таланту із великої літери, – сказала у ексклюзивному інтерв”ю для ІА УКРПРЕС-ІНФО Зоя Анатолієвна Чегусова. – Особисто мені дуже імпонує молодечий запал цієї талановитої мисткині, її неймовірний темперамент у живописі. Секрет вічної творчої  молодості Ніни Петрівни для мене давно не є секретом : моя подруга щиро захоплена Мистецтвом – так само, як свого часу, Пікассо, Моне, Матіс… Вони, завдячуючи Мистецтву, так само, як і Ніна Петрівна Бондаренко, завжди перебували на піці своєї творчої форми. Я глибоко переконана : справжня любов до Мистецтва завжди віддячує творцеві сторицею. Ось чому Мистецтво продовжує активне повноцінне життя творчої людини. Я щиро пишаюся нашою давньому дружбою із цією фантастично талановитою жінкою. Вона є славою і гордістю нашої культури. Казала і завжди казатиму : фантастичні, неповторні, унікальні  роботи Ніни Петрівни можна презентувати на світовому рівні, на всіх міжнародних імпрезах. Це – колосальний плюс у скарбнику іміджу України. Держава наша має презентувати її Мистецтво світові. А на завершення інтерв”ю для програми «Мистецька хвиля+», яку побачать мільйони шанувальників українського образотворчого Мистецтва від щирого серця  хочу побажати цій закоханій у творчість Людині довгих – довгих літ. І щоб ми разом із шанувальниками її дивовижного таланту ще багато разів вітали Ніну Петрівну Бондаренко  із відкриттям її чергових Ювілейних виставок. І так само, як у цей погожий весняний день, збиралися на її нових  фінісажах!»

Від імені журналістів, які пропагують сучасну українську Культуру, я також бажаю творчого довголіття Ніні Петрівні Бондаренко. Більше б нам таких художників, як вона. Тоді б і навколишній світ був набагато яскравішим і радіснішим – як це зображено на її яскравих картинах…

А відео версію фінісажу виставки «ВЕСНА В КРИМУ» Крим – Україна  2014-2021 (зі спогадів)», який зібрав відомих художників, мистецтвознавців, арт-критиків і журналістів, ви незабаром побачите на каналі Ukrvideotravel у Ютубі. Монтаж чергового випуску програми – у самому розпалі!…

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-критик
Фото автора

 

#ЮвілейнавиставкахудожниціНіниБондаренко
#ХудожницяНінаБондаренко #ФінісажвиставкиВеснавКримуНіниБондарекно #ТворчістьНіниБондаренко #ЮвілейНіниБондаренко
#ВиставкаВеснавКриму #МистецтвознавецьЗояЧегусова #Крим_Україна2014_2021_зіспогадів
#МистецькийцентрШоколаднийбудинок
#Мистецькахвиля+ #Ukrvideotravel #СергійКомісаров

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я