Ювілейна виставка художниці Ніни Бондаренко «ВЕСНА В КРИМУ»

1
406
Буквально за кілька годин до пробудження дня весняного рівнодення мені пощастило побувати на відкритті чудового атмосферного вернісажу у стінах Мистецького центру «Шоколадний будинок» Національного музею «Київська картинна галерея». Виставка живопису талановитої української художниці Ніни Петрівни Бондаренко «ВЕСНА В КРИМУ» Крим – Україна  2014-2021 (зі спогадів)» – це, як мовиться, саме те, що лікар приписав –  для покращення душевної рівноваги кожного із нас!

 

Злива яскравих фарб, несподівані, але впізнавані кримські пейзажі, цікаві філософські сюжетні лінії – все це є на велетенських за розмірами картинах мисткині, щиро закоханої у райську природу цієї Богом поцілованої землі. Отож, хочу поділитися із вами власними враженнями від побаченого. Виставка «ВЕСНА В КРИМУ», як на мене, просто дивовижна. Від споглядання творів художниці, яка наприкінці березня відзначатиме свій 80-й День народження та 60-ти річчя творчої діяльності перехоплює подих – у буквальному сенсі цих слів.

«Квітування груші», «Графічний пейзаж гурзуфської скелі», «Бузок», «Весна в Артеку», «Чеховська бухта із чайкою», «Квітень.Свято Сонця» і ще 14-ть не менш цікавих полотен – ось вони, «перелиті» у художні образи спогади про цю благодатну землю, які накопичувалися у пам”яті Ніни Петрівни протягом майже сорока років. Адже ще у досить молодому віці вона побувала тут вперше, а потім щороку, приїздила на Кримський півострів разом із іншими художниками на пленери.

Так красень Крим назавжди отримав «постійну прописку» у її душі. Це було кохання із першого погляду. Раз – і назавжди. Зізнаюся : особисто я давно не бачив такої концентрації Краси в одному мистецькому просторі. Це справжні ОБРАЗИ чудового, квітучого, радісного Криму, який живе і завжди житиме у пам”яті кожного із нас-кому хоча б одного разу поталанило побувати на цій благословенній землі…
«Я народилася у березні, може тому, джерелом мого творчого натхнення стала гурзуфська весна,- розповіла шанувальникам Мистецтва, які завітали на її Ювілейний вернісаж, щаслива Ніна Петрівна. – Кожної весни 1967-2014 роки я їхала на свято весни до Гурзуфу, щоб побачити як розквітають перші проліски у Гурзуфському лісі.

Робила натурні замальовки, збирала букети квітів, а потім у майстерні писала олійними фарбами живопис, («Гурзуфський натюрморт з пролісками» 2012) на тлі старих гурзуфських будиночків з димарями. Починаюи з 1990 року пленерний живопис став основним напрямком розвитку моєї творчої особистості. З цього часу я не пропускала жодної весни у Гурзуфі, де знаходила мотиви, що надихали мене. Мої улюблені скелі й море я неодноразово писала у різну погоду та пори року, я присвятила їм багато років 1991-2014, і кожного разу я їх бачила-як в перше знайомство.

Спіймати Світло на скелях і морі неможливо, тому що час і хмари мають швидкоплинну мить, але я люблю експресивний живопис, відловлювати мить Світла. Пленерний живопис у Криму-це стихія. Я обожнюю непередбачувану гурзуфську стихію природи: ти ніколи не знаєш що тобі подарує стихійна мить. Іноді я просила Небо, щоб шторм не зніс мій мольберт у море чи не зірвав живопис з мольберта. А я ловила стихійну мить. Мені дуже було до вподоби ходити по лабіринтним стежкам Артеку, де мене супроводжував мій улюблений жовтий дрок з жовто-лимонними маленькими квіточками.

Бачити квіти форзиції, японської вишні, та тендітного індійського бузку, перших гірських квітів молочаю, квітування дерев ніжного мигдалю, персика, малинових дерев іуди, великих кактусів, гліцинії, а на горі квітував терен. А біля моря мене чекав прибій морської хвилі та царство гірських скель від Ведмедя (Аюдаг) до Чеховської бухти, де я опинялася у Країні Духів – Таємниці Царства Небесного. Усі ці скелі стали для мене Храмом природи, який я неодноразово писала у своєму стихійному живописі, і мене завжди, коли я починала писати, охоплювало почуття Божої Благодаті.

З 2014-го року (після окупації Росією Криму) я більше не поверталася до Гурзуфа, до моїх улюблених скель і моря. Я звернулася до своїх кримських етюдів, замальовок за різні роки і створила колекцію декоративного живопису великого формату «Гурзуфська весна – Втрачений Рай».
У 1994 році перебуваючи у затоці Чеканат Бай, що на Тихому океані, я з сином знайшла два камені з написами. На одному з них було написано «І тільки тоді, коли до тебе прийдуть знання, ти зможеш підняти свої крила», а на другому «Мистецтво-це не хобі, а сенс життя».

Все своє життя я присвятила мистецтву. Мистецтво – сенс мого життя!»
Золоті слова, Ніно Петрівно… І як своєчасно Ви їх сказали на відкритті виставки «ВЕСНА В КРИМУ» Крим-Україна 2014-2021 (зі спогадів)» Вашими друзям, учням і колегами, які по-справжньому люблять і шанують Ваше чудове Мистецтво. З Ювілеєм Вас, дорога наша Ніно Петрівно і з прекрасним воістину Ювілейним вернісажем!

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

БОНДАРЕНКО НIНА ПЕТРІВНА

Народилася 27 березня 1941 року в м. Київ.

1956 – 1961 навчання в Київському училищі прикладного мистецтва, (зараз – Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука), відділ художнього текстилю, спеціальність – художнє ткацтво. Викладачі: І.Сібіберт, В.Садов, С.Нечипоренко, Н.Вовк, П.Глущенко, Е.Святський, А. Казанцев, Н.Танашева. Фах обрано – художній текстиль.

З 1970 року член Національної Спілки художників України.

1961-1996 – за розподілом працює на Дарницькому ордена Леніна шовковому комбінаті, в галузі декоративно-прикладного мистецтва (художній текстиль), на посаді провідного художника спеціаліста  промислового художнього текстилю штучного шовку.

1991 Нове народження – НЕБО, Крим, Гурзуф. Новітній живопис.

З 1991-2014 роки основним напрямком творчості стає пленерний живопис пейзажів Криму, Атлантичного океану, Тунісу, Вірменії, Запоріжжя, Києва та українського села.

За 2018-2021 роки, за спогадами, створила серію живописних картин «Весна в Криму».

Свої картини, на зворотній стороні підписує трьома прізвищами:

Ніна Бондаренко, Музиченко, Муненко.

 

З 1963 року взяла участь більше ніж у 150 колективних художніх виставках.

З 1994 року було проведено 17 персональних виставок живопису в Україні, США, Канаді, Росії.

З 2004 року постійна учасниця міжнародних художніх пленерів.

Про твори художниці згадується у більше ніж 100 публікаціях.

 

 

МIСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТВОРIВ

 

 1. Музей українського народного декоративного мистецтва. м. Київ.
 2. Вінницькийхудожній музей. м. Вінниця.
 3. Стаханівськийісторико-художній музей. Луганська обл.
 4. Бориспільськийісторико-краєзнавчий музей. Київська обл.
 5. Фастівськийкраєзнавчий музей. Київська обл.
 6. Чигиринськийісторико-культурнийзаповідник. Черкаська обл.
 7. Чернігівськийхудожній музей.
 8. Ніжинськийкраєзнавчий музей. Чернігівська обл.
 9. Острозькийісторико-культурнийзаповідник. Рівненьська обл.
 10. Севастопольськийхудожній музей. АР Крим.
 11. Фонд спілки художників РФ, м. Москва.
 12. Яготинськийісторичний музей. Київська обл.

13 Літературно-меморіальний буд.-музей М.Заньковецької. м. Київ.

14 Дирекція виставок НСХУ. м. Київ.

 1. Галерея “Лавра”. Київськаміськадержавна адміністрація. м. Київ.
 2. Дирекціяхудожніхвиставок України. м. Київ.
 3. Галерея “Триптих”. м. Київ.
 4. Картинна галерея краєзнавчого музею селища Ясеня, Рахівського району, Закарпатської області.
 5. Запорізький обласний художній музей.
 6. Галерея «ЮжныйЭрмитаж», г. Севастополь.
 7. Херсонський художній музей ім. А. А. Шовкуненко.
 8. Музей Сучасного мистецтва України. м. Київ.
 9. Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й. Д. Буханчука. Україна, Кмитів.
 10. Дім музей А. П. Чехова в місті Суми. Україна.
 11. Музей Тараса Шевченка. Торонто, Канада.

 

На виставці «Весна в Криму» представлені картини із серії «Мій Крим-Гурзуф», які були створені в період з 2014-2020 роки за мотивами природи Криму.

 

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт – критик

Фото автора

 

#ЮвілейнавиставкахудожниціНіниБондаренко

#ХудожницяНінаБондаренко #ТворчістьНіниБондаренко #ЮвілейНіниБондаренко

#ВиставкаВеснавКриму #Крим_Україна2014_2021_зіспогадів

#МистецькийцентрШоколаднийбудинок

 

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я