Прем’єра фільму «Один день з життя кандидатки»

0
172
Фільм, фільм, фільм! І саме той випадок, коли актуальне кіно потрібно дивитися кожному із нас  – аби в українському суспільстві відбулися зміни на краще… 12 березня у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбулася прем’єра фільму «Один день з життя кандидатки».

Ця стрічка розповідає історії чотирьох жінок, які боролися не лише за владу під час місцевих виборів 2020, а й давали відсіч суспільним упередженням та ламали гендерні стереотипи. У фокусі уваги сценаристів і режисерів цього кіно – долі чотирьох жінок : Михайлини Скорик-Шкарівської, Людмили Петраускене, Євгенії Кравченко та Ірини Трохим.

Фільм став продовженням волонтерського моніторингового проєкту Громадський Альянс “Політична дія жінок” #вибориБЕЗсексизму, який розпочав свою роботу у вересні.

Були створені гаряча лінія, де кандидатки могли отримати юридичну та психологічну допомогу, та чат-бот у фейсбуку, куди можна було повідомити про випадки сексизму й дискримінації кандидаток під час виборчої кампанії.

Авторка ідеї фільму: Ірина Тишко, координаторка громадського моніторингово проєкту #вибориБЕЗсексизму.

Як зазначила Ірина Тишко, місцеві вибори 2020 року стали унікальними – вперше в історії України була застосована 40% гендерна квота, яка дала змогу взяти участь у перегонах тисячам жінок.
«Вже зараз підбиваючи підсумки виборчої кампанії відомо, що все таки квота спрацювала і учасниць передвиборчих перегонів було майже 140 тис., а кількість жінок у місцевих радах зросла вдвічі. І зараз вже відомо, за результатами дослідження Українського жіночого фонду, до обласних рад увійшли 28% жінок, до міських рад 20 великих міст обрано 30% жінок. Це вдвічі більше, ніж у попередніх складах рад», – наголосила Тишко. Ось склад творчої групи фільму  «Один день з життя кандидатки» : режисерка – Сніжана Гусаревич, продюсерка – Світлана Рудюк, операторка – Таня Дудник, сценарій – Марина Ткачук. Виробництво: DobranichFilm – ДобранічФільм. Стрічка створена за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та за благодійного сприяння Direct Help Foundation.
Інформація – #вибориБЕЗсексизму
Фото – Сергій Комісаров, Інформаційне агентство УКРПРЕС-ІНФО

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я