Проект “The Colors of Parajanov” – нове слово про Сергія Параджанова!

0
261
Ну, привіт тобі, «… плем”я молоде, незнайоме!» Чим вирішило здивувати цього разу? У виставкових залах Музею – майстерні Івана Кавалерідзе на київському  Подолі за чотири дні до офіційного святкування Дня народження геніального українського та вірменського  кінорежисера, сценариста та художника Сергія Йосиповича Параджанова відкрилася, як на мене, дуже цікава виставка колажів “The Colors of Parajanov”, яку ініціювали студенти Київського національного університету культури і мистецтв.

“The Colors of Parajanov” –  це проект, створений молоддю цього вищого навчального закладу столиці за власної ініціативи. Усі його учасники буквально закохані у творчість геніальної Людини, яка залишила по собі яскравий слід у Мистецтві і Культурі.

Саме її творча спадщина (вірніше – переосмислення усього, що було зроблено) й надихнули студентів створити неординарні різнопланові роботи, присвячені Сергію Параджанову. Цікаво, що поступово до реалізації проекту “The Colors of Parajanov” долучалися не лише студенти, а й відомі  майстри колажу із різних куточків України.

– Проект «День народження Сергія Параджанова в стінах музею Івана Кавалерідзе» ми започаткували ще п”ять років тому, – розповів присутнім на відкритті виставки директор цього закладу Культури і Духовності столиці Олександр Юнін.

– І кожного разу, починаючи формувати нову колекцію, ми дуже хвилюємося : а чи буде вона справді  цікавою глядачам? Чи здивують шанувальників творчості Сергія Параджанова роботи нових митців? Цього разу я приємно здивований : студенти Київського національного університету культури і мистецтв і автори, які долучилися до реалізації проекту  “The Colors of Parajanov”, потрудилися на славу.

Кожен колаж (а на виставці їх представлено більше сорока) – це, як на мене, нове слово про геніального кінорежисера, сценариста та художника, який є національним брендом України і Вірменії. Прикметно, що виставку творчої молоді столиці  активно підтримали організатори фестивалю «Тбілісоба на Андріївському узвозі» –  за що їм також низький уклін і велика подяка! З усього видно, що і в Грузії шанують Сергія Параджанова і пам”ятають про нього…

Куратор проекту – Наталія Склярська дуже прискіпливо поставилася до відбору колажів. Отож, маємо те, що маємо : чудовий мистецький  вернісаж на Андріївському узвозі  на самому старті Нового року!»

Урочисто відкривши виставку “The Colors of Parajanov”, директор Музею – майстерні Івана Кавалерідзе Олександр Юнін  наголосив : «Одному Богу відомо, як там далі буде із карантином і локдауном… Але ми налаштовані виключно на позитив і чекаємо відвідувачів.

Друзі, двері нашого Музею завжди широко відкриті перед шанувальниками справжнього Мистецтва. Отож, якщо будете на Подолі, знайдіть хвилинку і обов”язково  завітайте на наш «творчий вогник». Переконаний : виставка  “The Colors of Parajanov” вас не розчарує! Адже зроблена вона з любов”ю.»

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФ, арт-критик

#виставкаколажівTheColorsofParajanov #TheColorsofParajanov #Музей_майстерняІванаКавалерідзе

#ОлександрЮнін #ДеньнародженняСергіяПараджановавстінахмузеюІванаКавалерідзе #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я