«Нерівна боротьба” з епідемією

1
177

За часів коли вся світова спільнота спільними зусиллями протистоїть трагічному ходу коронавирусной інфекції, молоді але горді «республіки Донбасу», в зв’язку зі своєю неспроможністю, змушені покладатися лише на «загартований шахтарський характер» своїх жителів і милість Господа.

Так, щоденними першочерговими завданнями всіх урядів є забезпечення жорстких і адекватних епідеміологічних заходів, мобілізація медичного персоналу, ліжкових потужностей і спецобладнання, боротьба на міжнародному ринку збуту ефективних вакцин і вироблення стратегії її застосування – одним словом балансування між дотриманням карантину та функціонуванням національних економік.

Саме в таких, безумовно важких, навіть для держав світового масштабу, умовах наочно видно непрофесійність і безпорадність «народних» керівників псевдодержав «ДНР» та «ЛНР» ціною яким є реальні людські життя.

На ряду зі злочинною пропагандою і політикою заперечення реальної загрози для кожного на перших етапах поширення епідемії, згубними і односторонніми обмеженнями по перетинанню лінії розмежування з Україною (що різко вдарило по пенсіонерах та малозабезпеченим сім’ям підконтрольного бойовикам Донбасу), а також повною відсутністю роз’яснювальної та профілактичної роботи квазіінстітуцій ОРДЛО з населенням, ставленики Кремля рапортують про «контрольованість ситуації, тенденції до зниження кількості хворих і формуванні великого запасу лікарняних ліжок».

Подібна повістка  денна, в умовах семирічної «комендантської години в ЗМІ» в «ЛДНР», може піддаватися сумніву лише окремими телеграм-каналами , як і будь-яка інша критика, навіть соціальних, а не політичних питань, приречена на проукраїнськість її походження.

Окремо варто відзначити, що багатомісячний заборона жителям ОРДЛО на в’їзд в Україну крім очевидної економічної шкоди добробуту громадян, має серйозний епідеміологічний ефект – довжина маршруту як і кількість контактів з потенційними інфікованими зросла в рази для тих хто в силу крайньої необхідності змушений був відвідати Україну долаючи шлях через кордон Росії.

Ще одним негативним явищем став фактор безпеки, особливо почастішали випадки підриву цивільних осіб з числа жителів прикордонних районів ОРДЛО при спробах перетнути лінію розмежування.

Нездатність здійснити недешевий вояж через РФ з фінансової точки зору, штовхає людей на небезпечний пошук обхідних шляхів в Україну, часто через тотально заміновані проросійськими бойовиками ділянки місцевості.

Наприклад, 25 жовтня цього року двоє цивільних підірвалися на невстановлених мінно-вибухових приладах в смузі оборони «4 ОСМбр» неподалік від м Слов’яносербська і н.п. Родакове.

У той же час, незважаючи на темпи поширення пандемії на території «республік» не припиняється проведення пропагандистських культурно-розважальних заходів, концертів. Наприклад, в Луганському військово-патріотичному парку культури і відпочинку «Патріот», під керівництвом т.зв. «Голови уряду ЛНР» С.Козлова, проведено масовий захід присвячений шестиріччю створення т.зв. «Народної міліції ЛНР» з активною демонстрацією зразків військової техніки і її можливостей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я