Виставка живопису Юлії Томеско «КВІТУЧА І ВІЛЬНА»

0
198
Напередодні Дня Незалежності у столичних виставкових залах і галереях – парад мистецьких вернісажів, присвячених цьому архі важливому для кожного із нас, українців, святу… Ось і сьогодні, на Яблуневого Спаса, відкрилася ще одна виставка, приурочена  саме  цій вікопомній події у історії нашої суверенної держави.

19 серпня, коли всі ми святкуємо Преображення Господнє, яке вважається третім за важливістю святом (після Різдва та Великодня), у  Арт-галереї Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (вул. Михайла Грушевського, 1, 2-й поверх) відкрилася виставка живопису сучасної української художниці Юлії Томеско «Квітуча і вільна».

Із цією молодою талановитою миткинею, яка живе у передмісті Києва,  особисто я знайомий вже більше трьох років. Одного чудового грудневого вечора 2017 року мав честь висвітлювати її персональну виставку «П”ята пелюстка» у київській галереї «Глобус».

Співвласниця галереї, мистецтвознавець  Оксана Бойко, запрошуючи мене на вернісаж,  сказала так : «Приходь, не пошкодуєш. Є якась  таїна у картинах Юлії Томеско… Вони немов би наповнені світлом… І техніка виконання у неї – просто чудова. Видно, що працює над кожним твором довго і прискіпливо… А, окрім того, Юля Томеско – твоя землячка, вона з Дніпра. А землякам у допомозі, як відомо,  не відмовляють!»

Прийшов, побачив,  закохався… В тому числі, не лише у картини, а й у саму миткиню : вона –  просто красуня, а ще – чудова жінка-мати, яка виховує двох донечок. А у вільний від виховання дітей час   Юля  малює, малює, малює!..

Дякуючи Соціальним мережам із великим задоволенням спостерігав за переміщеннями Юлії Томеско  у просторі і часі. Ось вона разом  із друзями майнула на пленер Західною  Україною, ось вона вже переїхала кудись на південь,  а після цього у компанії   побратимів по цеху Мистецтва поїхала прославляти Україну за кордон… Мені дуже імпонує у цій красивій і тендітній художниці  її наполегливість і послідовність у досягненні поставленої мети. Дніпровський характер! У нас, на моїй малій батьківщині, саме такі дівчата – зовні дуже милі, але в душі – борці! І це мені, по-правді,   таки подобається…

А ця виставка, яка відкрилася у арт-просторі Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого,  є красномовним  свідченням того, що Юлія Томеско не лише змужніла, а й  творчо виросла протягом трьох останніх років. Але, як і раніше, вона на сто відсотків зберегла свій авторський почерк і свій неповторний стиль.

Як і у минулі роки  картини Юлію Томеско (особливо, коли йдеться про квіти) буквально  по вінця наповнені яскравим  сонцем. І підтвердженням цьому – її вже відомі, а також  нові роботи, які можна побачити до протягом двох найближчих тижнів  на виставці у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого.

 

Довідково : 

Юлія Томеско має професійну освіту. 2002 року закінчила Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара за спеціальністю «образотворче та декоративно-прикладне мистецтво».

Характерна риса її творчості –  захоплення різноманітними квітковими натюрмортами. Художниця створює на полотні розкішні весняні букети, композиції з літніми і осінніми квітами. У творчому доробку також  є портрети і мальовничі пейзажі української природи.

Особливо Юлія закохана в ніжні півонії! Вона присвячує їм великі серії робіт. Ці надзвичайно красиві жіночі квіти зачаровують, пробуджують ніжність, солодкі мрії, додають святкового настрою!

Юлія Томеско переможниця конкурсу «Autumn 2013» West East Art Gallery, Edmonton, Canada. Була учасницею мистецької виставки «Чотири сезони» – сезон перший «Весна» або «Chocolate symphony»,   пленеру художників Київщини «Нащадки пам’ять бережуть», 9-ї Всеукраїнської виставки образотворчого мистецтва «Чарівні барви Дніпра», виставки «Альтинські роси».

В представлених роботах відчувається легкість, позитивний настрій, романтизм. Кожна картина насичена яскравими фарбами та теплою енергетикою, якою мисткиня щедро ділиться з глядачами.

Роботи Юлії Томеско знаходяться в приватних колекціях країн Європи, США та України.

 

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агенства УКРПРЕС-ІНФО
Фото – автора

#ХудожникЮліяТомеско #ТворчістьЮліїТомеско

#КВІТУЧАІВІЛЬНА #ВиставкаживописуЮліїТомескоКВІТУЧАІВІЛЬНА

#ДеньНезалежності

#НаціональнабібліотекаУкраїниіменіЯрославМудрого

#СергійКомісаров #ІнформаційнеагенствоУКРПРЕС_ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я