Виставка «ВІЛЬНА ГЛИНА» Андрія Ільїнського та Івана Григор”єва

0
187
Зазомбовані хитрунами-психологами блискавично реагувати на заздалегідь «вгвинчені» в мозок слова, слово «вільна» мільйони українців асоціюють із словом «каса»…

Однозначно. Можете спитати у сусідів по багатоквартирному будинку чи дачі… Переконаєтеся у цьому самі. Але мільйони – на щастя – це  ще не всі!

На щастя,  залишилися в нашому прив”язаному до холодильника і зомбі – ящика суспільстві маргиналів – споживачів ще невелика когорта вільнодумців і скептиків, які слово «вільна» асоціюють із словом … «глина»! Так- так – саме із словом «глина»!

Адже із глини ліпив нас, недолугих хомо сапієнсів, Творець.  І саме в глину ми перетворимося – коли прийде час, хочемо ми того чи ні…

Саме про це я чомусь й подумав, завітавши на творчий вогник до  Мистецького центру “Шоколадний будинок” (Національний музей «Київська картинна галерея»), у стінах якого 31 липня відкрилася, як на мене, дуже цікава виставка двох талановитих скульпторів –  Андрія Ільїнського та  Івана Григор”єва. Називається вона «ВІЛЬНА ГЛИНА».

Ось так! Класна назва. «ВІЛЬНА ГЛИНА» – це вам не «Вільна каса» чи «Охраннік – отмєна!»Із Андрієм Ільїнським  я не надто знайомий. Не судилося.  А ось Івана Григор”єва – познайомила нас на відкритті виставки відома галеристка і мистецтвознавець Юлія Захарчук – знаю вже протягом п”яти років.

Поважаю його, як митця,  і  з великим інтересом спостерігаю за  творчим зростанням.  Цікавий скульптор і художник! А ще – світла душею Людина.  Іван завжди у пошуку, ніколи не сидить без діла. Якщо не створює скульптури, то малює – і до цієї справи його змалечку привчили батьки у великій і дружній мистецькій сім”ї.

Чим вирішили здивувати і потішити  поціновувачів сучасного Мистецтва обидва учасники цього творчого проекту – дивіться на фото. Де чиї роботи – одразу й не збагнеш. Адже це – творчий мікс. Але мікс доволі досконалий.

Скульптури кожного із авторів неначе доповнюють роботи колеги по проекту. Є у цьому коловороті  і «Химерна постать», і «Перлина», і «Прадавній воїн», і «Лицар з Майдану» і «Андромеда», і «Орфей», і «Помпейська родина» …

Всього сорок чотири  скульптури і сорок п”ять гравюр. Словом, є де розгулятися фантазії глядачів і є чим помилуватися їхнім очам. Виставка «ВІЛЬНА ГЛИНА» працюватиме до 16 серпня.

Майстри попросили передати вам, люди добрі : «Якщо  відчуваєте себе невільними – тоді вам сюди, до Мистецького центру “Шоколадний будинок” на столичному Печерську! Мистецтво лікує. І робить пересічних хомо сапієнсів особистостями,  по-справжньому мислячими людьми!»

#ВІЛЬНАГЛИНА #АндрійІльїнський  #ІванГригор_єв #ЮліяЗахарчук #МистецькийцентрШоколаднийбудинок #Скульптура #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО

 

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

Фото – автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я