Нова колекція порцелянової арт-мініатюри Сергія Воронова до Дня Воскресіння Христова

0
154

У світлий і радісний День Воскресіння Христова гарна новина, немов  ластівка, прилетіла до Києва не лише із Єрусалиму, а й з Одеси! Мій старий і добрий друг, відомий колекціонер, меценат і керівник творчого колективу об’єднання «Аlis – K» Сергій Воронов не лише сердечно привітав всіх киян і мене особисто із великим Днем Світлого Христового Воскресіння.

Пан Сергій поділився із усіма нами радістю, яка переповняє його серце. Нарешті на світ Божий з”явилася довгоочікувана серія нових робіт його художників, яку вони присвятили  саме Великодню! В кожному із цих маленьких шедеврів представникам  творчого  колективу, яким керує мій друг із Одеси, вдалося  поєднати  вишукану  естетику мініатюри, малої пластики та традицій розпису порцеляни, що межують на кордоні станковізму та декоративної пластики.

Дорогий пане Сергіє! Вітаю Вас і Ваших художників, із якими я також персонально знайомий :  те, чого ви досягли – справжнє диво! Адже ваш колектив вийшлов на новий творчий рівень! І головне, що сталося це саме на свято Воскресіння Христова. Як на мене, це дуже символічно. Отож, чекаємо від Вас і Ваших талановитих колег-художників нових творчих злетів. Адже я не забув про нашу розмову, яка відбулася під час презентації   унікального  проекту арт-мініатюри «ПЕРЕБЕНДЯ – 2019», яка відбулася 3 жовтня минулого року  у літературно-меморіальному будинку – музеї Тараса Шевченка в Києві…

Планували ми тоді разом із Вами, мій шановний тезко,  силу-силенну нових цікавих  творчих проектів. І, як я бачу, незважаючи на карантин і економічні проблеми, які виникають на нашому шляху, Ви і  Ваші талановиті колеги по об’єднанню «Аlis – K» активно і плідно працюють над їхньою реалізацією. Із чим я усіх вас щиро вітаю. Адже ви даруєте радість мільйонам людей, закоханим у справжнє Мистецтво!

 

ДОВІДКОВО : ІНФОРМАЦІЯ ЗА 3 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ

Унікальний проект арт-мініатюри «ПЕРЕБЕНДЯ – 2019» Сергія Воронова

Мала штучка червінчик, а ціна велика… Так казали у сиву давнину наші пращури про справді коштовні речі. Ці речі берегли, як зіницю ока, передавали із покоління в покоління… Так говорили донедавна ми й і про всесвітньо відомий український художній фарфор. Говорили, говорили, а потім … А потім, з чиєїсь недоброї руки просто знищили всі заводи, які були славою і гордістю неньки України…

І лише справжні фанатики українського художнього фарфору поставили перед собою шляхетну мету: відродити виробництво, аби не купували ми китайські підробки, стилізовані під «Made in Ukraine», а мали своє, аутентичне, рідне… За яке не соромно! Три роки тому у Національному музеї Тараса Шевченка я майже випадково познайомився із дивовижною людиною. Звати цього чоловіка Сергій Воронов. Він є одеським  колекціонером, який має чи не найбільшу у Європі колекцію наперстків із порцеляни. У пана Сергія їх – тисячі.

Але, як трохи згодом показало життя, Сергій Воронов не лише колекціонує ці арт-мініатюри, а й виробляє їх на власному підприємстві. Продукція  його приватної  фірми «Аlis-K» вже давно користується шаленим попитом у колекціонерів в усіх куточках світу. Два роки тому я знімав про ці дивовижні наперстки програму «Мистецка хвиля+»… І на згадку про наше знайомство отримав від пана Сергія наперсток – як знак нашої дружби. А коли дізнався у каталозі його реальну ціну, то аж присвиснув від несподіванки : «О-го-го… Так вони ж і справді – на вагу золота…»

І ось нещодавно мій старий добрий знайомий знову несподівано вийшов на з”язок…

«Тезко, у мене до тебе пропозиція, від якої ти аж ніяк не відмовишся, – чую у слухавці бадьорий голос пана Сергія. – На  третє жовтня у літературно-меморіальному будинку – музеї Тараса Шевченка (провулок Тараса Шевченка, 8-А) заплановане відкриття нової виставки, на якій демонструватимуться просто унікальні речі, виготовлені руками майстрів художнього фарфору. Ти їх знаєш. Наперсток, який я тобі колись подарував – витвір їхньої фантазії.   А ось новий проект у форматі порцелянової арт-мініатюри, із яким я хочу тебе ознайомити, називається «ПЕРЕБЕНДЯ – 2019». Отож, чекатиму тебе на відкритті цієї супер виставки. Повір на слово : такого ти більше ніде і ніколи не побачиш»…

Що ж, цікаво… Треба йти!

І ось я на виставці у ошатному історичному будинку, за кілька кроків від Майдану Незалежності. У гості до Тараса Шевченка цього дня завітало чимало знаних в державі людей. Їм, як і мені, було дуже цікаво подивитися на рукотворні шедеври, виготовлені талановитими колегами Сергія Воронова. Отож, перед нашими очима –  черговий цикл творів  проекту нашого друга, який називається “Реконструкція шедеврів українського художнього фарфору в жанрі сучасної арт-мініатюри”.

Цьогорічна серія присвячена 180-й річниці вірша Шевченка “Перебендя” та 30-літтю створення історичної статуетки цього літературного  персонажа легендарною майстринею фарфору Валентиною Трегубовою.
Як розповів автор ідеї, ювілейна серія мініатюри “Перебендя” виконана провідними фахівцями порцеляни фірми “Alis-K”. Композиція складається із реплік скульптури “Перебендя” Валентини Трегубової та колекційних порцелянових наперстків, оздоблених ліпними жанровими сценами, що ілюструють рядки вірша Шевченка.

На виставці представлений і оригінал статуетки. Він, до речі,  зберігається в Україні в ЄДИННОМУ екземлярі у приватній колекції Людмили Карпінської-Романюк, яка протягом багатьох десятиліть активно досліджує історію вітчизняного фарфору.
І головне : на цій справді неординарній виставці Сергій Воронов представив новітній жанр порцелянової арт-мініатюри, де авторська інтерпретація поєднується зі збереженням мистецьких традицій і дає змогу доторкнутися до історичних здобутків мистецтва фарфору.

Якщо ви знайдете час і завітаєте на виставку, то все, що я щойно розповів вам, зможете побачити на власні очі.

Повірте : це просто дивовижна краса! І нехай мене пробачать китайські виробники – їм ще дуже і дуже довго бігти за українськими майстрами арт-мініатюри, аби досягти такого рівня досконалості у цьому виді Мистецтва… Виставка триватиме із 3 по 30 жовтня.

А телевізійну програму про вернісаж, який відбувся у у літературно-меморіальному будинку – музеї Тараса Шевченка ви побачите найближчим часом у програмі «Мистецька хвиля+» на каналі Ukrvideotravel .

#ПЕРЕБЕНДЯ_2019 #СергійВоронов #художняпорцеляна

#Українськийхудожнійфарфор #міні_статуетки #арт_мініатюра #літературно_меморіальнийбудинок_музейТарасаШевченка #Мистецькахвиля+ #СергійКомісаров #Ukrvideotravel #УКРПРЕС_ІНФО

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

http://ukrpres.info/%d1%83%d0%bd%d1%96%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b5%d0%ba%d1%82-%d0%b0%d1%80%d1%82-%d0%bc%d1%96%d0%bd%d1%96%d0%b0%d1%82%d1%8e%d1%80%d0%b8-%d0%bf%d0%b5%d1%80/

 

https://www.youtube.com/watch?v=clAB6OgSrIY

 

https://komsv2014.blogspot.com/2020/04/blog-post_19.html

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я