Заходи щодо стримування COVID-19 і правозахисні зобов’язання влади. Попередні висновки

0
178

Amnesty International закликає уряди всіх країн і всі інші зацікавлені сторони зробити все можливе, щоб заходи щодо стримування спалаху COVID-19 суворо відповідали нормам і стандартам міжнародного права в галузі прав людини.

Особлива увага має бути приділена потребам найбільш вразливих категорій людей та осіб, яким загрожує підвищена небезпека. Влада країн має зробити все можливе аби гарантувати, що вони врахують і мінімізують ризики, які такі заходи можуть мати для дотримання прав людини.

«В цей критичний момент важливо, щоб уряди всіх країн, а також уряд України, поставились максимально серйозно до захисту прав людини», заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

«Для того, аби запобігти поширенню COVID-19 обмеження вводити важливо. Проте, влада має пам’ятати, що права людини це не розкіш, від якої можна відмовитись на час кризи, а критична складова життя. Так, впроваджуючи заходи з протидії поширенню COVID-19, влада має пам’ятати про те, що ці заходи мають бути пропорційними, недискримінаційними та обґрунтованими. Також і влада, і всі задіяні сторони повинні брати до уваги потреби і інтереси всіх людей, а особливо вразливих груп. Важливо подбати про належний доступ людей до задоволення базових потреб, доступ до медицини, засобів гігієни, а також до повної та об’єктивної інформації щодо перебігу епідемії.

Ми сподіваємось на міжнародну співпрацю, адже ця криза, це не проблема окремих країн, це виклик для всього світу. Так, держави, що мають більше ресурсів, мають допомагати біднішим країнам та країнам що розвиваються впоратись з поширенням епідемії та наслідками, які вона матиме», додала Покальчук.

Повний текст заяви та рекомендацій доступнийдля завантаження: https://www.amnesty.org.ua/zayava-covid-19/ 

Додаткова інформація:

Уряди всіх країн і інші суб’єкти, які беруть участь в профілактиці поширення, постраждалі в результаті спалаху вірусу COVID-19, зобов’язані гарантувати суворе дотримання всіх положень і стандартів в області прав людини під час реалізаціїзаходів щодо стримування COVID-19 з метою забезпечення належного рівня охорони здоров’я населення і допомоги найбільш вразливим категоріям людей.

У цьому документі (а) розглядається питання захисту прав людини і труднощі, з якими найчастіше стикаються держави в реалізаціїзаходів щодо стримування епідемій, з акцентом на реакцію влади на поширення COVID-19 на різних етапах реагування, а також (б) узагальнює інформацію про правозахисні зобов’язання держав і ключові положення, стандарти і принципи в області прав людини, які слід враховувати при реалізаціїбудь-яких подібних заходів. У документі розглядаються питання дотримання прав, які в першу чергу потрапляють під удар в ході реалізаціїдержавами профілактичних заходів для охорони здоров’я населення, а саме введення карантинів і заборон на пересування, а також обов’язків держав щодо забезпечення профілактичноїдопомоги, доступу до товарів і послуг, наявності та доступності медичноїдопомоги, соціальних гарантійі прав працівників/працівниць, попередження стигматизаціїта дискримінації; а також захисту медичних працівників/працівниць. Крім того, в документі розглядаються обов’язки держав у зв’язку з забезпеченням міжнародноїспівпраці та наданням міжнародноїдопомоги, довгострокового відновлення і подальших заходів.

Інформація – Amnesty International Україна


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я