Семінар “Міжнародні практики та механізми підтримки реінтеграції ветеранів”

0
145

2-го березня у Києві відбувся семінар “Міжнародні практики та механізми підтримки реінтеграції ветеранів”. Захід організували і провели  фахівці МОМ за фінансування Європейського Союзу та підтримки Міністерства ветеранів.

Семінар відкрили перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих та внутрішньо переміщених осіб України Антон Колумбет, програмна менеджерка Представництва ЄС в Україні Хельга Пендер та старший регіональний радник штаб-квартири Міжнародної організації з міграції (регіон – Європа та Центральна Азія) Манфред Профазі.

На семінарі відбувся загальний огляд проекту, презентація показників опитування домогосподарств ветеранів, а також розгляд результатів юридичного аналізу та загальних рекомендацій. Також учасники заходу зосередили свою увагу на презентації міжнародних практик у сфері запроваждення програм із реінтеграції ветеранів ; адвокації у сфері захисту прав ветеранів – регіональні питання та ініціативи. Протягом широкої дискусії її учасники ознайомилися із міжнародними принципами реінтеграції «Психічне здоров”я, психосоціальна підтримка» та досвід імплементації в Україні.

ДОВІДКОВО : Для багатьох держав світу, громадяни яких  в той чи інший спосіб брали участь у військових конфліктах, важливим питанням є і залишається питання реінтеграції ветеранів Збройних сил. У більшості країн розроблені і реалізуються на практиці спеціальні програми, які покликані реабілітувати учасників бойових дій. Йдеться як про фізіологічну, так і про психологічну реабілітацію колишніх військовослужбовців, а також про їхнє  соціальне включення в життя територіальних громад. 

Через конфлікт на Сході України це питання, на жаль, стало актуальним і для нас. За останніми даними, що оприлюднила Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, статус учасника бойових дій надано 369 451 особі. І кількість людей, які пройшли через горнило війни на Сході, постійно збільшується. Всі вони потребують термінової соціальної і психологічної реабілітації.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційної агенції УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я