ГУМАНІТАРНИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ НЕОБХІДНО 158 МЛН ДОЛ. США ДЛЯ РЕАГУВАННЯ НА ГУМАНІТАРНУ КРИЗУ НА СХОДІ УКРАЇНИ

0
155

Координаторка системи ООН/Координаторка з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані  звернулася з проханням про виділення 158 мільйонів доларів США для надання гуманітарної допомоги та забезпечення захисту 2 мільйонів найбільш незахищених людей у постраждалих внаслідок конфлікту районах на сході України у 2020 році.

У заході також взяв участь заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко. «Минулого року ми стали свідками низки важливих подій: відновлення переговорів у «нормандському форматі», розведення сил на кількох ділянках та ремонт дерев’яного пішохідного мосту на пункті перетину «Станиця Луганська», які створили позитивну динаміку, яка, можливо, сприятиме досягненню тривалого миру», — зазначила пані Лубрані.

«Проте конфлікт на сході України все ще не припиняється та продовжує впливати на життя невинних цивільних громадян, що призводить до значних гуманітарних потреб», — підкреслила Оснат Лубрані. «Наразі для того, щоби 3,4 мільйона людей у постраждалих унаслідок конфлікту районах мали гідне життя, їм необхідні гуманітарна допомога та захист, — додала пані Лубрані. — Ми все ще сподіваємося на краще щодо досягнення політичного прогресу, але доти, доки його не досягнуто, мешканці Донбасу покладаються на нас».

Оснат Лубрані також відзначила важливість досягнень Уряду України щодо задоволення та попередження гуманітарних потреб. Заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко підкреслив, що «Уряд України вживає конкретних заходів для покращення життя всіх постраждалих, як на тимчасово окупованих територіях України, так і на підконтрольних українській владі. У 2019 році та вже на початку цього нам вдалося прийняти низку рішень Уряду, щодо спрощення порядку перетину «лінії розмежування».

Ми запровадили механізм компенсації за пошкоджене або зруйноване внаслідок бойових дій житло. Також відновлено право голосу для людей, які є внутрішньо переміщеними особами і мешкають на підконтрольній українській владі території». Організація Об’єднаних Націй та гуманітарні партнери працюють на сході України з 2014 року і за цей період мобілізували заходи допомоги та захисту загальною вартістю понад пів мільярда доларів США. Щороку гуманітарні організації надають допомогу та послуги у сфері захисту понад 1 мільйону людей по обидва боки «лінії розмежування».

План гуманітарного реагування, в якому представлено комплексний план першочергових заходів, є дорожньою картою для 56 партнерів — установ ООН, національних і міжнародних неурядових організацій — для надання допомоги 2 мільйонам найбільш незахищених цивільних громадян у 2020 році. Планом передбачено надання допомоги у секторах освіти, продовольства, охорони здоров’я, захисту, житла, водопостачання і санітарії. «Ми цінуємо ту підтримку, яку надають нам гуманітарні партнери зокрема з 2014-ого року. Оскільки гуманітарні потреби все ще достатньо високі та актуальні, продовження підтримки гуманітарних організацій залишається надзвичайно важливим, — зазначив Олексій Ілляшенко. — Ми приєднуємося до заклику гуманітарної спільноти та просимо донорів підтримати гуманітарну діяльність на Сході країни». «Поки не припиняться бойові дії, гуманітарні потреби залишатимуться значними», — продовжила пані Лубрані. «Отже, наші заходи реагування відіграють ключову роль у порятунку життів та забезпеченні допомоги громадам. Ми вдячні донорам за постійну підтримку. Але просимо збільшити фінансування, адже План, який ми сьогодні представляємо, може змінити ситуацію на краще лише за наявності необхідних коштів».

Фото Сергія Комісарова, УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я