На фестиваль мистецтв «Шості Дні України в Кошице» їдуть відомі українські художниці

0
173

Підготовка до проведення міжнародного фестивалю мистецтв «Шості Дні України в Кошице» (Словаччина), запланованого на  23 -30 квітня цього року, набирає обертів. Отож, починається його активна фаза – відбір учасників від української сторони.

Одразу по завершенню прес-конференції, яка відбулася у Посольстві Словаччини у Києві, повноважний представник міста Кошице з розвитку транскордонного співробітництва Кошице – Ужгород та Закарпатської області України, директор Асоціації FEMAN / Головний організатор заходу „ДНІ УКРАЇНИ в м. Кошице“ Едуард Бураш та координатор проекту «Дні України в Кошице» з  української сторони Наталія Бокулєва побували у майстернях відомих  українських художників, яких вони запросили взяти участь у цій міжнародній мистецькій події.

Словацьких друзів гостинно зустріли у своїх творчих майстернях на Печерську  майстри українського живопису Тетяна Дяденко, Олена Принцевська та Леся Тищенко. Вони ознайомили пані Наталію та пана Едуарда із своїми роботи, які пропонують взяти із собою до Кошице. Адже, що не кажи, краще один раз побачити, аніж сім разів почути… Картини Тетяни, Олени і Лесі викликали захоплення у наших гостей.

Замість запланованих півтори години ми (непомітно для себе)  спілкувалися майже три : так нашим словацьким друзям  сподобалося у творчих майстернях художниць, така тут дивовижна творча атмосфера! Говорили цього вечора про українське і словацьке образотворче Мистецтво, про його роль у налагоджуванні безпосередніх контактів між людьми, які живуть у різних країнах, будували творчі плани… Словом, було цікаво і весело!

Тепер українські миткині добре знають, які картини і каталоги їм варто прихопити із собою в дорогу, аби в рамках культурної програми «Шостих Днів України у Кошице»  здивувати учасників цього велелюдного фестивалю! І головне : наші друзі  порадили Лесі, Тетяні і Олені обов”язково прихопити із собою до Словаччини фарби і мольберти! Адже наприкінці квітня старовинне місто Кошице буквально «тоне» в квітах і зелені!

Особливо, коли йдеться про його історичний центр… Це просто прекрасна локація для художників : краса на всі 360 градусів навколо тебе, лише очі поверни у той чи інший бік! Так що супер – пленер на вулицях і площах Європейської столиці культури (за версією 2013 року)  і UNESCO city of Media Arts (за версією 2018 року) Тетяні Діденко, Оленці Принцевській та Лесі Тищенко просто  гарантовано! Дякуємо за запрошення до себе у гості і за високу довіру, шановні пані Наталіє і пане Едуарде!

Обіцяємо :  у Кошице будемо й чергову мистецьку перемогу здобудемо! Ну, а першими про участь у цьому фестивалі наших співаків, танцюристів, музикантів, спортсменів, художників і учасників бойових дій в АТО, які братимуть участь у змаганнях «Ветеранська миля»,  дізнаються читачі Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО.

Сергій Комісаров, шеф – редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я