Художня виставка “Від Маланки до Йордану” у ВРУ

0
243

Виявляється, Верховна Рада є не лише місцем, де,  зазвичай, збираються представники темної сили… Це тоді, коли під її куполом люди світлі душею і думками організовують цікаві мистецькі заходи. Особливо у великий  для кожного із християн день – 14 січня. Принагідно нагадаю, що саме сьогодні українці разом із представниками інших слов”янських народів  відзначають одночасно три грандіозних свята.

Християни східного обряду святкують Обрізання Господнє, Василя та Старий Новий рік. Ці свята, як ви знаєте,  відзначають в тих країнах, де святкують Різдво 7 січня – за юліанським календарем. Так ось, саме у цей великий для нас день на третьому поверсі українського Парламенту відбулося урочисте відкриття художньої виставки “Від Маланки до Йордану”, яка, власне, й  присвячена Новорічним та Різдвяним святам.

На думку її організаторів – керівників міжнародного мистецького проекту  «Барви життя» – ця виставка покликана показати всю красу та колорит української культури, що зберіглися у народних святкуваннях, розкрити тенденції сучасного мистецтва живопису, різнобарв’я художніх образів, сюжетів, технік, розкрити яким дивовижним та різноплановим бачать світ  сучасні українські митці з багатьох регіонів України.На виставці представлені картини українських художників-аматорів з Харківа, Полтави, Одеси, Кам’янця-Подільського, Львова, Миколаїва, Кропивницького  та  Києва. Серед учасників виставки  журналісти зустріли чимало відомих  митців, а також тих художників, які лише починають торувати свій шлях у творчому життя. Тут можна почати роботи Юлії Степанюк “Колядники” (гобелен), Світлани Нані “Щедрий вечір” (флористика), Ольги  Машевської “Колядники” (петриківський розпис), Людмила Креховецької та Лесі Федорів “Від Маланки до Йордану”, “Україна колядує” (унікальна техніка роботи по склу), Ганни Колос “Зимовий Поділ” та багатьох інших.

Цікава деталь : на колективну виставку декому із авторів картин  довелося … прориватися буквально із «боями». Не на жарт перелякана пікетувальниками охорона ВРУ … переплутала художників із організаторами цієї акції.

Отож, дехто із митців  дістався до своїх картин із суттєвим запізненням. Але всі вони отримали пам”ятні  дипломи про участь у цій колоритній мистецькій імпрезі із рук її організаторів… Що тут сказати : «Не так тії воріженьки, як добрії люди»… Можна  вважати, що   настрій творчих людей недолугі дії охорони не зіпсували і цього разу. Адже художники – представники світлої Сили. А Добро, як відомо, завжди перемагає зло, у які б шати  воно не вдягалося…

#ХудожнявиставкаВідМаланкидоЙордану #виставкауВРУ #художники_аматори #УКРПРЕС_ІНФО #СергійКомісаров

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я