«Чиста» енергетика – чиста вигода!

0
158

«Чиста» енергетика ♻ – серед пріоритетів для розвитку енергонезалежної та економічно міцної України🇺🇦.

Шляхи збалансованого розвитку «чистої» енергетики із врахуванням потреб споживачів та ринку обговорили учасники X Міжнародний інвестиційний форум “Відновлювана енергетика”, що відбувся 28 листопада ц.р. в КВЦ «Parkovy by DBI» за ініціативи #Держенергоефективності під егідою Міністерство енергетики та захисту довкілля України за участю International Renewable Energy Agency (IRENA).

На Форумі виступив генеральний директор Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії Франческо Ла Камера, який вперше за всю історію агентства завітав до України.

«Я хочу запевнити, що IRENA була, є і завжди буде готовою співпрацювати із Україною. Ми бачимо значний прогрес країни у розбудові «чистої» енергетики. У ц.р. в Україні встановлено понад 2 ГВт нових «зелених» проектів. Цілком реально йти шляхом сталого енергетичного розвитку. Ми підтримуємо Вас у цьому», – повідомив директор та додав, що експерти IRENA брали активну участь у підготовці українського законодавства щодо переходу на аукціони.

Також Франческо Ла Камера наголосив на поступовому здешевленні «чистої» енергетики у світі, ефективності аукціонів та соціально-економічних перевагах «зелених» проектів для громад.

У свою чергу, заступник міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик окреслив стан розвитку «чистої» енергетики та представив нову законодавчу ініціативу щодо подальшого регулювання цієї сфери.

«Тільки за три квартали ц.р. у відновлюваній енергетиці введено більше об’єктів відновлюваної електроенергетики, ніж за всі попередні 10 років разом узяті. Потрібні зміни, щоб захистити як споживача, так і інвестора, щоб населення менше сплачувало, але частка «зеленої» енергії збільшувалася», – повідомив К. Чижик.

За словами К. Чижика, ідея нового законопроекту полягає у добровільній реструктуризації – зменшенні «зеленого» тарифу із одночасним продовженням строку його дії. Це дозволить збалансувати дефіцит Гарантованого покупця і зробити тарифи достатніми для подальшого ефективної розвитку цієї сфери.

Водночас компанії зможуть взяти участь в аукціонах, перший з яких планується впровадити у квітні 2020 року.

«Сьогодні важливо зберегти інвестиційну привабливість 💲 «чистої» енергетики, яка за останні 5 років залучила понад 4 млрд євро 💶в Україну. Левову частку таких інвестицій, а саме – більше 3,3 млрд євро💶, акумульовано на встановлення майже 4 ГВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики. Ще понад 520 млн євро💶 інвестовано у 2300 МВт нових потужностей, що генерують тепло з альтернативних джерелах енергії», – повідомив під час виступу Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.

Загалом, під час заходу понад 800 учасників – представники влади, бізнесу, міжнародних організацій, експерти – обговорили подальшу стратегію розвитку «зеленої» енергетики на конкурентних засадах.

#XМіжнароднийінвестиційнийфорумВідновлюванаенергетика #Відновлювана енергетика #Чистаенергетика #IRENA #Держенергоефективності #енергетикаУкраїні #УКРПРЕС_ІНФО #СергійКомісаров

Інформація – Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Фото – Сергія Комісарова, УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я