ЄС і МОП підтримують Україну

0
210

Європейський Союз (ЄС) і Міжнародна організація праці (ЄС)  підтримуватимуть Україну для покращення умов праці трирічним проектом «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні». Про це йшлося під час проведення у Києві міжнародної конференції, присвяченої підбиттю  результатів поточного та відкриття нового проекту ЄС-МОП«На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Зокрема, буде надана допомога у впровадженні стандартів ЄС і МОП з безпеки і здоров’я на роботі, трудових відносин, реалізації практичних заходів для зменшення незадекларованої праці (НП).

Інформаційна кампанія буде націлена на працівників і роботодавців з тим, щоб вони знали про ризики незадекларованої праці і декларували трудові відносини. Інспекції праці отримує підтримку з тим, щоб більш ефективно сприяти додержанню законодавства у сфері праці.

Проект опирається на досягнення іншого проекту – «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», втіленого у 2017-2019 рр. У його рамках було зроблено глибокий аналіз національного законодавств і розроблено цілий комплекс рекомендацій щодо того, яким чином краще запровадити стандарти ЄС і МОП в Україні.

Разом із національними партнерами напрацьована дорожня карта подальших практичних дій. Більше 2000 експертів пройшли навчання і покращили свої знання із зазначених тем.

Довідкова інформація:

В Україні рівень нещасних випадків, пов’язаних з роботою,  на 27% вище, ніж у ЄС. Найвищим він є у будівництві, гірничо-добувній галузі, сільському, лісовому і рибному господарстві, а також на транспорті.  

Незадекларована праця – будь-яка дозволена законом оплачувана діяльність, яка не задекларована, як того вимагає закон. В Україні найбільш поширені форми НП – неформальна зайнятість (без оформлення),  оформлення із мінімальною зарплатою і доплатою решти «у конверті», підміна трудових договорів цивільно-правовими або договорами з ФОП, коли насправді мають місце трудові відносини.  У 2018 р. майже 3,5 млн. працівників були неформально зайняті. Немає достовірних даних про інші форми незадекларованої праці. 

The EU-ILO National Project Coordinator: Sofia Lytvyn

Фото – Сергій Комісаров, інформаційне агентство УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я