«Енерго-інноваційний Хаб – платформа для підготовки кваліфікованих фахівців у сфері енергоефективності»

0
310

З діда-прадіда на власному досвіді  неодноразово переконувалися : «Бережливість — краще прибутку». Особливо починаєш  розуміти цю, здавалося б, прописну істину у наш час, коли енергоносії – на вагу золота. У буквальному розумінні цього слова. Як навчитися берегти їх, аби потім, як мовиться, не кусати ліктів, отримуючи платіжки із захмарними цифрами? Саме на це питання шукають відповідь ініціатори міжнародного проекту «ЕНЕРГО-ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ – ПЛАТФОРМА ДЛЯ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ФАХІВЦІВ У СФЕРІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ».

Його презентація відбулася у столиці 21 листопада 2019 року.

Проєкт здійснюється в рамках компоненту «Професійної кваліфікації» проєкту  «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbHта фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Організатор та виконавець – ГО «Школа енергоефективності».

Мета проєкту: створення Енерго-інноваційних Хабів – просторів для навчання, співпраці, обміну досвідом, демонстрації та популяризації ідей у сфері енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, захисту навколишнього середовища та пом’якшення наслідків зміни клімату.

Завдання проєкту: на базі Енерго-інноваційних Хабів відпрацювати модель співпраці між цільовими аудиторіями проєкту з метою підготовки фахівців будівельної сфери зі знаннями та навичками впровадження енергоефективних технологій.

Цільові аудиторії проєкту:

студенти та викладачі закладів вищої освіти

студенти та викладачі закладів професійно-технічної освіти

учні та вчителі загальноосвітніх шкіл

представники бізнесу

Енерго-інноваційні Хаби діятимуть на території трьох університетів:

Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Державний вищий навчальний заклад «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури»

Термін реалізації проєкту: 09.10.2019 – 30.06.2020.

Як зазначила під час презентації проекту «ЕНЕРГО-ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ – ПЛАТФОРМА ДЛЯ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ФАХІВЦІВ У СФЕРІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ» генеральний директор департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумик нині громадянам України, а особливо молоді, потрібні  сучасні знання у сфері заощадження усіх видів енергії.

Більше того : коли йдеться про використання газу, електричної енергії, корисних копалин тощо , аби не втрачати зайвих коштів, потрібно завжди бути на крок попереду інших. В першу чергу – в сфері  професійної діяльністі. Протягом року, з допомогою зарубіжних фахівців, ініціатори проекту «ЕНЕРГО-ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ – ПЛАТФОРМА ДЛЯ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ФАХІВЦІВ У СФЕРІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ» закладатимуть компетентності енергоефективності у свідомості громадян України. Це стане поштовхом щодо популяризації заощадження енергоресурсів у нашій державі. Відповідно, накопичення нових знань повинно позитивно позначитися на розвитку економіки України вцілому.

 На думку радника сектору енергоефективності проєкту «Реформи у   сфері енергоефективності в Україні, GIZ» Хайке Херден,  енергозбереження – це вимога часу. Успіх у цій сфері економіки приходить з людьми, які за власним бажанням акумулюють сучасні знання . Отож, професійна компонента у цій справі є дуже важливою. Реформи в сфері енергоефестивності будуть успішними, коли вони підсилені ексклюзивними знаннями. Лише за цієї умови можна досягти поставлених цілей – навчитися заощаджувати на загальнодержавному рівні. Саме ексклюзивними знаннями й планують ділитися із учасниками цього амбітного міжнародного проекту німецькі спеціалісти.

ДОВІДКОВО :

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

Досягати більшого разом

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH надає послуги у сфері міжнародної співпраці заради сталого розвитку. У складі компанії працюють понад 20 726 фахівців. Ми володіємо більш ніж 50-річним досвідом роботи у найрізноманітніших напрямах: від підтримки економічного розвитку та сприяння зайнятості до енергетики, охорони довкілля та забезпечення миру і безпеки. Обсяг операцій GIZ складає понад З мільярди євро. Як неприбуткова державна компанія GIZ надає підтримку Федеральному Уряду Німеччини, а зокрема Федеральному міністерству економічного співробітництва та розвитку, численним державним та приватним замовникам в реалізації їхніх цілей у сфері міжнародної співпраці близько у 120 країнах світу. Спільно з нашими партнерами в усьому світі ми працюємо над пошуком дієвих рішень, які забезпечують людям можливості та гідні умови життя у довгостроковій перспективі.

GIZ в Україні

За дорученням Федерального Уряду Німеччини GIZ підтримує процес перетворень в Україні з 1993 року.

Пріоритетними напрямами співпраці є:

  • ефективне державне врядування;
  • енергоефективність та захист клімату;
  • сталий економічний розвиток.

Крім того, німецька співпраця охоплює подолання ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.

Наразі GIZ діє в Україні за дорученням чотирьох федеральних міністерств. Крім них нашими замовниками є Європейський Союз (ЄС) та Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).

GIZ сприяє зусиллям Уряду України у проведенні реформ та підтримує курс країни на зближення з ЄС.

Ми також ділимося нашим досвідом співпраці з представниками німецької економіки, Разом із нашим українським партнером, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, ми плануємо проєкти та спільно з іншими профільними міністерствами втілюємо їх у життя. Таким чином GIZ об'єднує потенціал різних партнерів.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я