Україна повинна підтримати Кубу!

0
146

Їх намагаються зламати психологічно, а вони не здаються! Їх «давлять» економічними санкціями, а вони від цього стають ще сильнішими! Бо вони – кубинці! І цей народ ще нікому і ніколи не вдавалося поставити на коліна. Адже всі ці люди народжені на острові Свободи! 

У Київському прес-клубі відбулася прес – конференція Тимчасової Повіреної у справах Республіки Куба в Україні  Натачі Діас Агілери, присвячена оприлюдненню інформації щодоекономічних і фінансових втрат, яких щороку зазнає Республіка Куба від блокади Сполученими Штатами Америки.

 Пані Натача повідомила журналістам, що Генеральна Асамблея ООН 6 листопада 2019 року на вимогу кубинської делегації в черговий раз розглядатиме питання про зняття санкцій, накладених на Республіку Куба Сполученими Штатами Америки  майже 60 років тому. 

«Куба вірить і розраховує на підтримку міжнародної спільноти, зокрема й української, щодо своєї законної вимоги – покласти край блокаді, введеній урядом США», – сказала Натача Діас Агілера. Прикметно, що проти зняття економічної блокади щороку голосують лише дві країни – США і Ізраїль.  А за зняття – 191 держава світу… крім України.

Кожного разу, під час проведення голосування, представник нашої країни тишком – нишком виходить із зали Генеральної Асамблеї ООН  і на якийсь час «розчиняється» у її кулуарах. Так було за часів керівництва України екс-Президентом Петром Порошенком… Цікавий факт? Чи не так? Ось і я про це…

 Цього року, вже в 28-й раз поспіль, на вимогу делегації Республіки Куба на розгляд керівництва Генеральної Асамблеї ООН буде винесена Резолюція 73/8: «Необхідність припинення економічної, торговельної та фінансової блокади, запровадженої Сполученими Штатами Америки проти Куби».

  Питання : чи голосуватиме за зняття санкцій представник України цього разу? Це – тест на перевірку всієї команди Президента Володимира Зеленського. А йому варто знати, що після аварії на Чорнобильській АЕС економічно знекровлена Куба безкоштовно оздоровила на своїй території 24 000 українських дітей, які постраждали від впливу «мирного атома». Шкода, якщо Президенту Зеленському про це невідомо… А, може, все ж відомо? І цього разу представник України у Генеральній Асамблеї ООН під час голосування за зняття «штрафних санкцій» з острова Свободи не піде на «незапланований перекур»?

 Під час спілкування із журналістами і представниками громадських організацій, які симпатизують кубинському народові пані Натача Діас Агілера повідомила, що майже за 60 років дії санкцій збитки  її країни (у нинішніх цінах) досягли 138 мільярдів 843 мільйонів 400 тисяч доларів.

За період, який аналізується у доповіді (з квітня 2018 року по березень 2019 року), спостерігається посилення фінансового тиску в юрисдикціях різних країн. Є дані про обмеження кубинської банківської системи з боку 140 іноземних банків. Управлінням по контролю за активами державними відомствами США оштрафовані ряд компаній третіх країн згідно із застосуванням закону Хелмса-Бертона*.

 Обмеження на поїздки на Кубу, встановлені Міністерством фінансів та Міністерством торгівлі США в червні цього року, свідчать про продовження політики блокади. Ці нормативні зміни завдають прямих збитків приватному сектору Куби, який народжується. Протягом майже 60 років  блокади Генеральна Асамблея ООН ухвалила 27 резолюцій, що засуджують блокаду. США продовжують ігнорувати ці резолюції, як і багаточисленні голоси всередині і за межами США, які вимагають припинення цієї несправедливої політики. Так що тепер і від думки представника України у Генеральній Асамблеї ООН залежить чимало. Тільки ось яку команду щодо голосування він отримає із Банківської – поживемо – побачимо…

#Куба #ПосольствоКубивУкраїні #блокадаКубиСполученимиШтатамиАмерики #НатачаДіасАгілери #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО

Сергій Комісаров, шеф-редактор інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я