Кулінарні шедеври Туреччини у Києві

0
212

Люди, які подорожують світом, давно знають : Туреччина не лише надзвичайно красива країна, але дуже й дуже «смачна»! Якщо вам хоча б одного разу доводилося тут відпочивати, ви погодитеся зі мною на всі 100%. В рамках «Днів турецької культури», які вже майже тиждень тривають в Києві, у столичному готелі Хілтон відбулася дегустація кулінарних шедеврів традиційної турецької кухні. На неї Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні пан  Ягмур Ахмет Гюльдере і його чарівна дружина пані Седа запросили не лише дипломатів, акредитованих у Києві, а й журналістів, які активно і плідно протягом багатьох років співпрацюють із турецьким Посольством. Зрозуміло, ми прийшли на дегустацію, попередньо «нагулявши» апетит…

І, як виявилося,  правильно зробили! Адже цього дня два титани сучасної елітної кулінарії – шеф-кухар київського готелю Хілтон Shota Goderdzishvili та шеф-кухар готелю Хілтон із Стамбула Ali Ocak влаштували між собою справжній «гастрономічний батл», намагаючись приголомшити гостей подружжя Гюльдере унікальними  шедеврами традиційної турецької кухні.

Ми ласували османським супом із сочевиці, їли османський салат, насолоджувалися хумусом із бастурмою… Шакшука, фаршировані перці, арнавут джіджері…Боже, яка ж це смакота! Але, як виявилося, це були лише традиційні турецькі закуски. Потім у хід пішла «важка кулінарна артилерія» : курячий шашличок, м”ясна кофта,  адана кебаб, бараняче рагу… І, щоб «вбити нас на повал» Shota Goderdzishvili  та Ghef Ali Ocak поставили на святково вбраний стіл ще й два вишуканих десерти : «Тріліче» (особливе тістечко з молока) та «Султак» (запечений рисовий пудинг).

І я, і мої колеги – журналісти у один голос зізналися : такої смакоти вони ніде і ніколи раніше не куштували. Навіть поаплодувати «кулінарним художникам» вирішили : маестро, які змагалися між собою,  це заслужили!

По завершенні дегустації до нашого столу завітали пані і пан Гюльдере. Вони запитали : «Ну, як вам традиційна турецька кухня, шановні журналісти?» У нас просто не було слів. А  були суцільні позитивні емоції. Про що, власне, я і пишу у цій публікації. Ну, а на початку нашої зустрічі із гостинними господарями цього кулінарного дійства ми познайомилися із цікавими книгами, які розповідають про історію турецької кулінарії. Її коріння сягає глибини тисячоліть.

Адже у цій країні завжди існував культ здорової, корисної і, головне, дуже смачної їжі. А найсмачніші страви і напої гостинні господарі турецьких осель в першу чергу виставляли на стіл перед  своїми гостями – звідки б ті не приїхали до них. Дякуємо вам за чудовий «гастрономічний екскурс» у історію, шановний Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні пан  Ягмур Ахмет Гюльдере! Дякуюємо вам за те, що зайвий раз нагадали нам : «Туреччина – надзвичайно гостинна і супер – смачна країна! Все було просто дивовижно!»

#Днітурецькоїкультури #ЯгмурАхметГюльдере #ПосольствоТуреччинивУкраїні #турецькакухня #турецькаїжа #ІнститутіменіЮнусаЕмре #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО

Сергій Комісаров, шеф-редактор інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я