Іспанська Валенсія чекає українських мандрівників…

0
124

Відшуміла, відгомоніла велелюдна Міжнародна туристична виставка UITM – 2019 (осінь)… А післясмак, як від бокала гарного іспанського вина, від перебування на цьому яскравому туристичному ярмарку залишився і донині.

 Спитаєте : «А чому саме – іспанського? Адже є на світі й інші країни, які також можуть похвалитися своїм чудовим вином?» Відповідаю. Тому що саме іспанські вина – на загальному фоні – яскраво  вирізняються своїм справді неповторним ароматом і  смаком! Надто вже щедро «цілує» яскраве сонечко цю землю, оспівану Мігелем де Сервантесом, Лопе де Вегою, Федеріко Гарсіо Лоркою, Антоніо Мачадо та багатьма-багатьма іншими, не менш відомими, класиками іспанської літератури…

Протягом журналістського життя-бутя –  у складі прес-турів – мені вже двічі щастило відвідати провінцію  Валенсія – окрасу і гордість Іспанії. І кожного разу, побувавши в гостях у цієї красивої аристократичної дони «бальзаківського» віку, я повертався додому, буквально переповненим яскравими емоціями і незабутніми враженнями від побаченого у її  колоритних містах, містечках і селах!

Адже тут, на землі благословенної Валенсії, зібрано чи не найбільшу на європейському континенті кількість історичних артефактів і пам”ятників древньої архітектури на душу населення. Чимало із них потрапило до скарбниці світової спадщини ЮНЕСКО.

А скільки по всій території Валенсії  різноманітних храмів Історії? Їхні назви лунають, як музика : Музей Фаллеро, Музей наук принца Філіппе, Музей Л”ярдо, Casa-Museo Benlliure, Мuseo de ciencias naturales….

Деякі згадані вище перлини історії і духовності іспанського народу свого часу мені поталанило навідати… До багатьох, на жаль,  завітати так і  не вдалося – просто часу не вистачило. Тому побувати у стінах, скажімо, Музею образотворчих мистецтв, Музеї кераміки чи Музею кафедрального собору Валенсії  є моєю заповітною мрією. Хоча, зізнаюся, у моїй «скарбничці поки що нереалізованих мрій» – більше 35 музеїв і палаців Валенсії… Ось скільки їх тут!  І кожен із них  є істинним шедевром світової архітектури.  

Саме про історичну спадщину цієї овіяної легендами землі, яка завжди була, є і залишатиметься окрасою всієї Іспанії, йшлося під час презентації Офісу з туризму Valencia на Міжнародній туристичній виставці UITM -2019 (осінь).

Для учасників цього туристичного форуму, закоханих у Іспанію та іспанську культуру, презентацію  провів представник Офісу з туризму Valencia Miguel Angel Perez (Мігель Перез).

А допомогли панові  Мігелю у важливій як для туристів, так і для представників засобів масової інформації справі керівники Асоціації журналістів “Туристичний прес-клуб України”. За що усім цим людям, закоханим у далекі подорожі,  – велика подяка від  шанувальників древньої іспанської культури. 

Представник Офісу з туризму Valencia Miguel Angel Perez (Мігель Перез) розпочав презентацію Валенсії, як мовиться, у «всеозброєнні». Він більше години із великим натхненням, оперуючи реальними цифрами і фактами, розповідав нам про екстраординарні місця на мапі Валенсії.  І таких місць, як виявляється, сотні, якщо не тисячі. І у кожному із них на українських туристів і журналістів чекають «родзинки», про які ми донедавна і гадки не мали…

Скажімо, я із великим інтересом довідався, що на сьогодні існує 12 топ-місць Валенсії, які кожному мандрівникові  потрібно  відвідати ОБОВ”ЯЗКОВО.  Аби потім, по завершенні подорожі цією землею, не кусати собі ліктів, що вчасно  не запланував поїздку саме до цих локацій – ще на початку маршруту… Йдеться про місто Мистецтв і наук, квартал Кармен, площу Богоматері та Кафедральний квартал, морське узбережжя і пляжі Валенсії, Ринкову площу та приміщення Шовкової біржі, ціле сузір”я  музеїв (про існування деяких із них ви вже знаєте із моєї публікації), площу міської мерії, природний заповідник Альбуфера, парк Турія, Біо – парк, Океанографічний парк, ринок імені Колумба та квартал Русафа…

«Все перелічене вище – це, так би мовити, лише програма-мінімум для кожного із мандрівників,» – наголосив у своїй презентації представник Офісу з туризму Valencia Miguel Angel Perez (Мігель Перез).

Насправді, рідкісних  і неповторних об”єктів на мапі  Валенсії у десятки  разів більше. Було б лише бажання їх відвідати! А блукати стежками-доріжками цієї чудової землі  можна із раннього ранку і до пізнього вечора. Практично  у режимі «нон-стоп». І протягом усієї подорожі, якою б тривалою у часі вона не була, буквально на кожному кроці на вас чекатимуть сотні ресторанчиків і кафе, де можна поласувати традиційними іспанськими наїдками і напоями. Не забуваючи й про чудове вино. Іноді його можна придбати дешевше, ніж воду. Повірте, це не гіпербола. Перевірено на власному досвіді!

Головне, що  у будь – якому місці Валенсії двері всіх закладів культури і духовності, а також двері закладів громадського харчування завжди широко і гостинно відкриті  перед кожним із туристів – звідки б він не прибув на цю благословенну, оспівану поетами і письменниками, землю…

 В тому числі, і для туристів,  які завітали до дивовижної Валенсії  із України.

Спитаєте, а  як же з найменшими фінансовими втратами  потрапити до Валенсії – столиці однойменної провінції і одного із найбільших міст Іспанії? Позаяк це не так вже й близько від нас …

У своїй презентації Пан Miguel Angel Perez (Мігель Перез) наголосив, що із Києва до Валенсії можна дістатися прямими авіарейсами авіа компанії Ryanair (Київ-Валенсія). Він запевнив : «Це – зручно, швидко, комфортно і недорого – у  порівнянні  із тарифами  інших авіа компаній!»

Що ж, дякуємо за змістовну і цікаву презентацію, пане Мігель! Ви нас і справді заінтригували…

Тепер і мені  хочеться переконатися у всьому побаченому і почутому протягом презентації  на власному досвіді. Така вже вдача у журналістів : довіряй, але – перевіряй! Бо у моїй персональній «скарбничці поки що нереалізованих мрій»  залишилося кілька донині невивчених туристичних маршрутів дорогами Валенсії. Сподіватимуся, що ці мрії колись-таки реалізуються на практиці…

#UITM_2019 #Валенсія #відпочинокуВаленсі #Valencia #ОфісузтуризмуValencia #MiguelAngelPerez #МігельПерез #АсоціаціїжурналістівТуристичнийпрес_клубУкраїни #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО

Сергій Комісаров, шеф – редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я