«Захар Беркут» – головна кіно прем”єра України Велика кіно прем”єра у великому місті! І, як на мене, все пройшло на ура, практично бездоганно! Адже якщо літературна основа фільму «Захар Беркут» є витвором справжнього мистецтва, то й у самій картині все буде на найвищому рівні. Думаю, Іванові Франкові після перегляду цього історичного екшину було б не соромно за його творців і за виконавців головних ролей. Так що режисери картини Ахмет Сеітаблаєв (Україна) та Джон Вінн (США), а також великий інтернаціональний колектив кінозірок потрудилися на славу…

Ось головні враження від побаченого за підсумками прем”єрного перегляду кіно новинки жовтня 2019 року – фільму «Захар Беркут». Першими в Україні його подивилися шанувальники кіномистецтва, запрошені на велелюдну презентацію, яка відбулася в найбільшому кінотеатрі держави – «Київська Русь».Вже на підступах до кіно палацу, глядачі «Захара Беркута» мимоволі занурилися у прадавню епоху, коли орди монголів намагалися захопити нашу рідну землю. Галасливі ординці «штурмували» вхід до «Київської Русі», не давали нам потрапити на прем”єру. А його (вхід) і нас (глядачів) боронили від нахабних завойовників слав”янські воїни із мечами у руках… Потім на сходах кіно театру гучно засурмили трембіти і запрошені на це велелюдне шоу потрапили до фойє…

Тут нас також чекали несподіванки. Вздовж стін ми побачили із двадцятеро манекенів, одягнених у аутентичні строї кровожерливих монголів і наших героїчних земляків, які боронили кордони Галиччини у Карпатах…

Ну, і частували (безкоштовно!!!) з півтисячі запрошених на гала-вечірку наїдками і напоями тієї древньої епохи. До речі, було дуже і дуже смачно… Та й «Львівське пиво» лилося рікою – його тут також не забракло…Гості феєричного шоу, яке розтяглося у часі майже на три години, змогли поспілкуватися тет-а-тет із творцями «Захара Беркута». У вестибюлі кіно театру на наших очах записували інтерв”ю із головними персонажами цього історичного екшину. Це зірки світового рівня. Ось їхні славні імена : Роберт Патрік (Захар Беркут), Томмі Фленаган (Тугар Вовк), Роккі Маєрс (Іван), Поппі Дрейтон (Мирослава), Алекс Макніколл, Андрій Ісаєнко (Петро), Олег Волощенко (Гард), Цегмід Церенболд (хан Бурунда).


Як на мене, американські, англійські та монгольські актори, задіяні на перших ролях у цьому історичному екшені за мотивами однойменного літературного шедевру Івана Франка, на фоні Карпатських гір виглядали досить аутентично. Вони неначе розчинилися у дивовижній красі високих гір і на всі сто відсотків вписалися у ці магічні декорації.Хоча у мене, за підсумками перегляду стрічки, яка викликала неприховане захоплення глядачів, все ж виникло доволі ненаївне питання : а хіба її режисери не змогли відшукати серед тисяч українських акторів не менш достойних претендентів на головні ролі? Чи вже так обміліла наша «кіно ріка»? Чи вже всі до останньої українські кіно зірки майнули на заробітки до «першопрестольної»?..Ну, а тепер кілька цікавих цифр, аби ви мали уявлення, що таке сучасне кіно виробництво світового рівня. Стрічка «Захар Беркут» стала переможцем 9-го конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно. Попередньо її бюджет мав скласти ₴75 млн, із яких ₴30 млн – підтримка Держкіно. Але остаточний загальний кошторис стрічки сягнув ₴113,5 млн.Знімали фільм в Карпатах та під Києвом. Серед найбільш впізнаваних локацій – озеро Синевір. Воно у картині з”являється кілька разів…13 червня 2018 до знімальної групи приєдналися колеги з Голлівуду – режисер Джон Вінн (як співрежисер фільму), а також продюсери Джефф Райс, Юрій Карновський і Раджа Коллінз. Українська команда на чолі із Ахтемом Сеітаблаєвим відповідала за всю творчу та змістовну частину «Захара Беркута». Голлівудські ж партнери забезпечували комунікацію з міжнародним акторським складом стрічки та відтепер допомагатимуть із просуванням проекту на північноамериканському ринку.«Співпраця з американськими партнерами – це, в першу чергу, наш шанс розповісти світові неймовірну героїчну історію Івана Франка, показати красу українських Карпат, дати можливість більше дізнатися про нашу історію, давні традиції, почути справжню українську музику, „інфікувати“ не тільки українського, але й західного глядача нашою країною», – прокоментував події на знімальному майданчику режисер фільму Ахтем Сеітаблаєв.

Зйомки стрічки розпочалися 15 червня 2018 на Закарпатті у Синевирській поляні. Знімальний період тривав до 1 вересня 2018 року.Ну, а з 10 жовтня 2019 року «Захар Беркут» виходить на широкий екран…Побажаємо команді творців цього безперечно цікавого динамічного фільму удачі і ще раз удачі! Щоб їхня мрія завоювати прихильність мільйонів глядачів не лише в Україні, а й за кордоном здійснилася!
А ось – синопсис до цього історичного екшину, аби ви самі вирішили : дивитися його чи ні на широкому екрані?«1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців – брати Беркути – потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити численного ворога…»Ну, що – цікаво? І я про це ж… Але ось моя порада : перед тим, як іти до кіно театру на перегляд фільму, все ж знайдіть час і перечитайте книжку нашого невтомного Каменяра – Івана Яковича Франка «Захар Беркут». Повірте, так набагато цікавіше!
Сергій Комісаров, шеф-редактор інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО