Верховна Рада: МДО “Blockchain4Ukraine”.

0
161

Олексій Жмеренецький, народний депутат України, ВР 9-го скликання.

Друзі, історична новина!

Ми з 50 народними депутатами України із різних фракцій у Верховній Раді створили міжфракційне депутатське об‘єднання “Blockchain4Ukraine”, а мені довірили головувати.

Верховна Рада:  МДО “Blockchain4Ukraine”.

Парламентське об‘єднання за впровадження блокчейну в усіх галузях життя – це унікальне явище для світу, але в України на це є всі підстави і нагальні потреби.

По-перше – це боротьба з корупцією та шахрайством. Як сказав нещодавно Президент України Володимир Зеленський:

“Як який-небудь черговий рейдер зможе зміити власника в реєстрі не важливо якої власності якщо цей реестр на блкчейні? Це неможливо”.

По-друге це величезний інвестиційний потенціал.

За дослідженнями Citigroup (4-й за величиною банк США) ринок криптовалют України становить 2,5 мільярда доларів США або 2,5% ВВП.

У цьому рейтингу Україна на 4-му місці в світі після Росії (5%), Нової Зеландії (4%). У Великобританії і Норвегії частка криптовалюти у ВВП також на рівні України.

Проте сьогодні ринок криптоактивів знаходиться в тіньовій економіці. Легалізація призведе до підвищення ліквідності, захисту інвесторів, прозорим правилам гри на ринку, мінімізації використання криптовалют в злочинних цілях.

Криптовалюта – це всього лише одна з багатьох сфер застосування універсальної технології блокчейн. Це й логістика, фондовий ринок, кібербезпека, ідентифікація тощо. Тому в депутатському об‘єднанні у нас є голови і заступники відповідних комітетів Верховної Ради.

Минулого року на Давоському Всесвітньому Економічному Форумі (WEF) Україна була представлена ​​двома топовими темами: сільське господарство і, вперше на WEF – технологією блокчейн.

Один з головних блокчейн експертів в світі і автор бестселера “Blockchain Revolution” Дон Тапскотт (Канада) під час форуму презентував світову блокчейн карту з 14 країнами – лідерами по впровадженню цієї проривної технології.

Україна увійшла в 14 світових блокчейн лідерів.

Решта світових лідерів це США, Канада, Бразилія, Австралія, Ізраїль, Дубай, Грузія, Естонія, Великобританія, Франція, Німеччина, Швеція і Китай.

Одже в України є все для того, щоб завдяки запровадженню технологій навести лад в державному управлінні, оцифрувати права власності, пришвидшити усі трансакції з активами та бути справді першою країною в світі, яка стане на нові рейки історії.

І, як не дивно, наша головна перевага у швидких змінах – це те, що усе старе в Україні зруйноване та й просто ніколи нормально не працювало. Тому, на відміну від розвинених західних країн, нам легше прощатись з минулим.

Дуже скоро презентуємо пакет законопроектів і розпочнемо нову віху блокчейнізації України.

Дякую Константин Ярмоленко (Bitcoin Foundation Ukraine) за натхнення створити об‘єднання і експертне забезпечення роботи та Anton Kobrynets (Aeneas) за системний супровід моєї депутатської діяльнті в напрямку блокчейнізації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я