Ігор Льон про важливість симбіозу науки та бізнесу в Україні. Ігор Льон: успішна модель розвитку бізнесу неможлива без наукових знань.

0
222

Наше сьогодні – це період бурхливого розвитку науки, техніки та високих технологій. Відбувається процес формування сучасного інформаційного суспільства, якому властиві риси глибоких знань, високої динаміки розвитку, передового виробництва, всебічного розвитку особистості. Держави, котрі володіють розвиненою наукою та передовим виробництвом, у цьому столітті ввійдуть до групи елітних країн сучасного світу і посядуть високе становище у світових рейтингах. Економічний розвиток країн неможливий без введення наукових розробок у виробництва та бізнес. Науково-технічний прогрес, визнаний у всьому світі як найважливіший чинник економічного зростання. Тільки в поєднанні з науковими досягненнями українській економіка може зробити такий необхідний ривок вперед. Особливо важливим є розуміння даних процесів бізнесовими колами України.

Ми поспілкувалися з кандидатом економічних наук, керівником з розвитку бізнесу охтирської будівельно-інжинірингової кампанії «ЛІМіК» Льон Ігорем про те, чи можливо поєднувати науку та бізнес в Україні. На сьогодні «ЛІМіК» займає лідируючі позиції на Сумщині, працює на всеукраїнському та виходить на міжнародний рівень в направленні фесіліті менеджменту, будівництві газопроводів високого, низького та середнього тиску, газифікації житлових будинків та промислових об’єктів, реконструкції котелень,

Довідково: Льон Ігор Михайлович – захистив кандидатську дисертацію з економіки за спеціальністю гроші, фінанси і кредит в 2019 році на тему: «Управління процесом монетизації економіки України в умовах фінансової нестабільності». Розроблені науковцем пропозиції були використані при підготовці ряду законів України. Зокрема: Закону України про відновлення кредитування економіки та посилення захисту прав кредиторів, Закону України про директиви, закону України про посилення захисту прав споживачів фінансових послуг, в тому числі при одержанні кредитів тощо. Скористалася рекомендаціями Льон Ігоря і Рада Національного банку України в процесі розроблення стратегії монетарної політики Національного банку України.

Ігоре, розкажіть про себе про ваш бізнес та наукову діяльність.

Мабуть почати треба з того, що протягом всього періоду свого життя я навчаюся, бо розумію, що без новітніх знань на сьогодні не можна домогтися успіху. Спочатку бакалавр, далі спеціаліст, магістр, аспірант і ось вже кандидат наук, хоча думаю це далеко не останнє моє навчання. Проте, вже починаючи з малечку, коли мене запитували ким я буду, я чітко говорив і розумів що буду займатися бізнесом, беручи приклад з батьків. Ще здобуваючи рівень бакалавра з менеджменту організацій в Міжрегіональній академії управління персоналом у місті Суми я розпочав свою першу підприємницьку діяльність. З декількома друзями ми почали займатися утепленням будинків, причому абсолютно новим для Сумщини способом, задуванням піни в спеціально зроблені отвори по типу пінопласту. Вже тоді я усвідомив, що якщо хочеш бути успішним, треба займатися тим, чим ще не займаються, і використовувати новітні методи, тобто саме тоді я зрозумів, що майбутнє за введенням наукових розробок в практичну діяльність.

Ви все таки людина бізнесу? Чому зайнялися наукою?

Бо як сказав вище, за наукою майбутнє. Якщо хочеш розвитку, успішності та прибутковості то необхідно використовувати новітні та наукові підходи, які закладуть міцний фундамент для розвитку бізнесу. Цю тенденцію яскраво демонструють провідні країни світу: Швейцарія, Німеччина, США тощо. Вони розвивають свою економіку завдяки науковим досягненням та їх швидкому впровадженню в життя.

Направлення вашої наукової діяльності гроші, фінанси і кредитування. Чому саме цей напрямок був обраним?

Щоб мислити масштабно. Я свідомо обрав широку тему, яка направлена на всеукраїнській рівень, хоча і розумів, що вона буде важчою у дослідженні. Я займаюсь розширенням діяльності компанії, її виходом на міжнародний рівень, співпрацею з іноземними партнерами, тому хочу мислити і розуміти глобальні економічні процеси, які впливають на весь світ, Україну, а значить і на нашу діяльність. Саме в цьому мені і допомагають наукові знання.

Чи вдалося вам досягти успіхів та новацій поєднуючи наукову діяльність та бізнес? Якщо так, то яких?

Звичайно, адже в веденні власного бізнесу я використовую успішний міжнародних досвід, з яким поглиблено познайомився під час праці над своєю науковою роботою. Так, зокрема на сьогодні наша компанія активно займається інноваційною моделлю бізнесу для України – фесіліті менеджментом – це вид сервісного бізнесу, при якому компанія виконавець бере на себе всі непрофільні види діяльності клієнта, що не належать до його основних видів діяльності. Клієнт, таким чином, має можливість концентруватися на основному бізнесі. Якісний фесіліті менеджмент впливає не тільки на підвищення прибутковості об’єкта, але і на його інвестиційну привабливість. Вчасно і правильно обслуговуються інженерні системи, чітко за графіком проводиться технічний огляд, що дозволяє продовжувати терміни експлуатації. Так, наприклад, в цьому направленні ми співпрацюємо з міжнародним партнером, компанією «Монделіс» у м. Тростянець на Сумщині.

Яке місце у вашій діяльності займає наука? 

За останні роки мабуть 50 на 50 з бізнесом. Навіть коли я співпрацюю з міжнародними компаніями в питаннях бізнесу, то завжди звертаю увагу на їх нововведення, використання новітніх наукових технологій. Всім своїм працівникам говорю, що в нас є можливість побачити вже успішні моделі розвитку, які побудовані саме на використанні наукових розробок, на які витрачалися мільйони доларів, а ми можемо співпрацюючи з ними, безкоштовно користуватися даним досвідом. Тому, це дуже позитивно.

Тобто ваша компанія співпрацює з великою кількістю відомих міжнародних компаній? Назвіть з якими?

Так, міжнародними партнерами «ЛІМіКу» є такі компанії як: «Монделіс», «Якобз», «Кернел», «Данон», «Карлсберг», «Мілкіленд», «Імперіал Тобакко», «Ашан» тощо.

Якщо порівнювати їх ставлення та практику впровадження наукових розробок в економіку країн та український досвід, що можете зазначити?

Як я вже зазначав і вивчаючи міжнародний досвід в науковій діяльності і співпрацюючи з іноземними партнерами я побачив що основне, на чому в них побудований розвиток є наукові розробки. Останній час наші компанії активно почали вивчати та використовувати міжнародний досвід та зрозуміли, що наукові технології є однією з головних складових успіху. Нам є чому вчитися, але позитивною тенденцією є те, що ми можемо швидкими темпами засвоїти практичний досвід наших партнерів. Працюючи над науковою роботою, спілкуючись з українськими науковцями, я чітко відзначив для себе, чим більше молодь буде себе розвивати, а бізнес залучати молодь в виробничі процеси тим швидший та стрімкіший розвиток нас чекає попереду. В Україні є величезний науковий потенціал, але слабо налагоджена співпраця між науковими та бізнесовими колами. Українська наука ще не вийшла в площину бізнесу, як це є в провідних країнах світу, а це надзвичайно важливо як для наукових та бізнесових кіл, так і для країни в цілому, нашого економічного розвитку. На сьогодні конче необхідно щоб в питання економічного розвитку країни були закладені глибокі наукові знання, успішний практичний міжнародний та вітчизняний досвід і звичайно ж їх поєднання. Україні слід зосередити увагу на розвитку сучасної науки та технологій, щоб зробити державу економічно сильною та розвиненою.

Ігоре, вдячні за цікаву бесіду. Після розмови з вами з’явилася надія, що майбутнє в української науки є, і вона дійсно важлива для бізнес-сектору. Вашій компанії бажаємо успіхів і процвітань!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я