Україна – Молдова: найближчі сусіди

0
286

Прем’єр-міністр Молдови Майя Санду сьогодні в четвер, 11 липня, відвідала Україну з робочим візитом та зустрілася з Президентом Володимиром Зеленським.

«Дякую президентові Володимиру Зеленському за запрошення та готовність до такої зустрічі. Україна та Молдова мають подібний політичний досвід у регіоні, особливо у боротьбі з корупцією та побудові демократичних та функціональних держав, орієнтованих на потреби та сподівання громадян, і мають одну мету європейської інтеграції. Тому тісне співробітництво між нашими країнами матиме позитивний вплив як на безпеку в регіоні, так і на життя громадян обох країн», – повідомила Майя Санду.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу майя-санду.jpg
Майя Санду

Під час зустрічі Володимир Зеленський і Майя Санду обговорили перспективи економічної співпраці України та Молдови

Чільне місце у порядку денному переговорів Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Молдови Майї Санду, які відбулися 11 липня, мала тема розвитку економічної співпраці. Перемовини були продуктивними. «Особливу увагу приділили перспективам економічної співпраці. За 2018 рік товарообіг між нашими країнами зріс на 11% і склав майже 1 мільярд доларів США. Думаю, найближчим часом ми з легкістю досягнемо такого ж показника, тільки без слова «майже», – сказав Глава держави під час спільної прес-конференції за результатами зустрічі у Києві.

Окремо сторони обговорили перспективи об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи, повідомив Володимир Зеленський.

«Я запевнив молдовську сторону у надійності України як постачальника електроенергії до їхньої країни», – наголосив він.

«Ще одне з питань – це забезпечення освітніх потреб української громади в Молдові. На мою думку, важливо зберігати диференційований підхід до українських шкіл і вивчення української мови у Молдові», – заявив Глава держави.

Окремо Володимир Зеленський порушив питання екстрадиції в Україну екс-судді Миколи Чауса. «Наші партнери пообіцяли сприяти цьому процесу», – констатував Президент.

Володимир Зеленський

Глава держави подякував Прем’єр-міністру Молдови за візит до України та висловив переконання, що активний діалог і взаємодія у всіх сферах обопільного інтересу країн будуть продовжені.

За словами Майї Санду, Молдова розглядає стратегічне партнерство з Україною як важливу засаду власної безпеки.

«Європейська інтеграція та імплементація Угоди про асоціацію з Європейським Союзом – наші основні спільні з Україною цілі», – підкреслила Прем’єр-міністр Молдови.

За словами Майї Санду, уряд Молдови хоче тісніше співпрацювати з Україною в економічному та енергетичному секторах.

«Ми прагнемо встановити постійний спільний контроль над кордоном, щоб захистити наші кордони від злочинності та контрабанди», – також зазначила Прем’єр-міністр Республіки Молдова.

Також ішлося про міжлюдські контакти. Президент висловив думку, що громадяни України та Молдови можуть здійснювати взаємні поїздки за внутрішніми ID-картками.

Цей пункт зустрічі, може стати перехідним щоло вирішення питання введення подвіного громадянства для України (Республіка Молдова давно має подібну норму).

В своїй івнагураційній промові Президент Зеленський запросив всіх українців на планеті (” Нас 65 мільонів !”) до набуття громадянства та внесення посильного вкладу в розквіт своєї Батьківщини. Такий посил, вочевидь, може бути реалізованим лише після прийняття Закону про визнання подвійного громадянства. В той же час, збройний конфлікт з країною – агресором – членом ядерного клубу Російською Федерацією, не сприяє прийняттю такої норми апріорі. Отже ми маємо знайти правильний і безпечний механізм впровадження подвійного громадянства для України.

Широким кроком до вирішення цього пріоритетного завдання, став успішний візит Президента ЗЕ до Канади. Зокрема, на зустрічі з представниками цієї найбільшої заморської української діаспори в світі, президент Світового конгресу українців Павло Ґрод виказав готовність допомогти Україні розробити найкращу модель запровадження подвійного громадянства.

Подвійне громадянство, як умова об’єднання всіх українців

“Президент дуже відкритий до цього. Під час обговорення ми уточнили, що це питання дуже складне і не має простого вирішення. Треба його ретельно проаналізувати та обдумати деталі. Ми готові створити із СКУ спільну робочу групу, аби знайти модель, яка працюватиме”, – сказав Ґрод.

Він наголосив, що основною загрозою у разі запровадження в Україні подвійного громадянства, буде нівелювання впливу Росії. “Одним із можливих варіантів цього є укладення двосторонніх договорів між державами. Скажімо, Україна може домовитися із Канадою, Німеччиною, США й деякими іншими державами про визнання подвійного громадянства та підписати відповідні міждержавні угоди. Це є, фактично, використанням позитивного досвіду запровадження безвізового режими між різними крїнами.

Республіка Молдова, справді завжди дружня, сусідня до нас країна, з громадянами якої українці мають чисельні родинні звязки, як найкраще відповідає умовам тестування, відпрацювання механізму погодження визнання подвіного громадянства. Навіть просто Заява про досягнення подібної домовленності між очільниками наших кран на цій зустрічі, стане суттєвим кроком до реалізації повно масштаб- ного запроваження визнання подвійного громадянства для всіх українців в світі !

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я