Виставка Дмитра Коваля «ТАЄМНИЧА УКРАЇНА. НАРИС ІСТОРІЇ ТА СЬОГОДЕННЯ»

Виставка Дмитра Коваля «ТАЄМНИЧА УКРАЇНА. НАРИС ІСТОРІЇ ТА СЬОГОДЕННЯ»

Про таких митців, як Дмитро Коваль, писати легко. Адже бодай одного разу побачивши його картини, миттєво розумієш : що саме ця людина хотіла сказати світові?

І це, незважаючи на те, що роботи Коваля є досить складними : як за філософією, так і за технікою виконання…

Отож, анонсуємо подію, яка відбудеться у столиці буквально  за кілька днів по початку Нового року : МВЦ Музею історії міста Києва та Дмитро Коваль представляють виставку «ТАЄМНИЧА УКРАЇНА. НАРИС ІСТОРІЇ ТА СЬОГОДЕННЯ».

Техніці живопису Дмитра Коваля непросто знайти однозначне визначення: хтось скаже, що це імпресіонізм, інший вгадає в його мазках традицію пуантилізму. Незвичайний авторський стиль митця, у поєднанні з ніжною колористикою та глибоким символізмом, створює атмосферу казкової реальності – ностальгійну, загадкову, самобутню. Декоративні елементи надають полотнам художника ефект монументальності.

«Серія робіт Дмитра Коваля “Таємнича Україна” – це надзвичайно красива і водночас сумна ода українській автентичності, що порушує надважливе для суспільства питання незаслужено забутих, позбавлених уваги багаточисленних українських “перлин” – від цнотливих диких ланів Закарпаття, до живильних озер Донеччини», – зазначає Анатолій Марчук, заслужений художник України.

Пейзажі, портрети, натюрморти митця викликають теплі почуття приналежності та спорідненості, а разом з тим – світлі, близькі серцю спогади: рідне село, батьківську хату, безжурне дитинство. Відбувається ефект дежавю, що лишає по собі незабутнє враження.

«У своїй творчості Дмитро Коваль прагне осягнути глибину людської душі, істину, вічність, буття у його мінливості, циклічності, відродженні».

Про автора:

Дмитро Коваль народився 23 жовтня 1990 року в Хотині. Навчався у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Основні напрямки творчості митця – імпресіонізм і пуантилізм, поєднані з абстрактним та декоративним мистецтвом. В доробку художника присутні всі традиційні образотворчі жанри: портрет, пейзаж, натюрморт та тематична картина. Дмитро Коваль – учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок, лауреат численних премій. Його роботи зберігаються в експозиціях Чернівецького та Запорізького художніх музеїв, а також в приватних колекціях в Україні, Чехії, Франції, Німеччині, Росії, Китаї та Канаді.

Відкриття виставки – 28 грудня о 19.00

Інформація – прес-служби МВЦ Музею історії міста Києва

Фото – Сергія Комісарова, УКРПРЕС-ІНФО

Leave a comment

Send a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *